В одній громаді Полтавщини почали опалювальний сезон

В одній громаді Полтавщини почали опалювальний сезон

В одній громаді Полтавщини почали опалювальний сезон
. Суспільне Полтава

У Миргородській громаді 12 жовтня розпочали опалювальний сезон. Таке рішення ухвалили напередодні на засіданні виконкому міської ради, розповів Суспільному голова Миргородської громади Сергій Соломаха.

12 жовтня у Миргороді увімкнули усі вісім котелень.

"Наше підприємство готове до подачі тепла, і 12 жовтня відбувається саме запуск котелень в режимі опалення: переходимо від гарячого водопостачання, додаємо також і опалення", – розповів начальник технічного відділу підприємства "Миргородтеплоенерго" Юрій Ігнатченко.

У Миргороді почався опалювальний сезон
Котельня "Миргородтеплоенерго". Суспільне Полтава

"Холодно дуже. Якщо на північній стороні квартири – то 12-13 градусів, якщо південна – до 15 градусів, не вище. Сьогодні вранці прийшли наші слюсарі з ЖЕКу, пустили воду, сказали, що буде тепло", – каже жителька Миргорода Людмила Покидько.

Тепло до будинків надійде впродовж двох днів. Рішення про початок опалювального сезонупідтримали 20 членів виконкому Миргородської міськради, каже Миргородський міський голова Сергій Соломаха.

"Від сьогодні (12 жовтня – ред.) починаємо опалювальний сезон. Температурний режим навколишнього середовища дає можливість і необхідність розпочати опалювальний сезон", – говорить Сергій Соломаха.

Миргородська громада – перша на Полтавщині, де розпочався опалювальний сезон
Миргородська громада – перша на Полтавщині, де тепло почали подавати і в будинки, і до закладів соціальної сфери. Суспільне Полтава

"У зв'язку з тим, що у нас попереду чотири дні вихідних, і щоб ми не були залежні від погоди, було ухвалене рішення почати опалювальний сезон від сьогодні (12 жовтня – ред.). Сьогодні вже всі котельні перелаштовуються. На вечір завтра (13 жовтня – ред.) вже у будинках буде тепло", – повідомив начальник відділу житлово-комунального господарства Миргородської міської ради Олександр Залєський.

Крім багатоповерхівок, будуть опалювати і заклади соціальної сфери – місцеві школи, садочки та лікарні.

"У лікарні перебуває на лікуванні 232 хворих. Температура у відділеннях, палатах становить десь від 14–16 градусів. Нарікання були, особливо від дитячого відділення, де перебувають дітки з пневмонією, інфекційного відділення – це теж люди з пневмонією. Були нарікання, що прохолодно. Тому я думаю, що це правильне рішення, це є на сьогодні дуже важливим", – каже заступниця директора з медичної частини Миргородської лікарні Лариса Наумова.

Тепло до будинків у Миргороді надійде протягом двох днів після початку опалювального сезону
Тепло до будинків надійде впродовж двох днів. Суспільне Полтава

Миргородська громада – поки єдина в області, де розпочали опалювальний сезон і в будинках, і в закладах соцсфери, говорить начальник обласного управління житлово-комунального господарства Едуард Рева.

"Перинатальний центр включено, у Лубнах включена районна лікарня, сьогодні (12 жовтня 2021-го – ред.) розпочинає Кременчук свої заклади соціальної сфери (опалювати – ред.). У соціальній сфері сьогодні є усі підстави розпочинати опалення. Тому що відповідно до нормативних документів, опалення у соціальній сфері розпочинається тоді, коли необхідно забезпечити відповідні санітарні норми", – розповів начальник обласного управління житлово-комунального господарства Едуард Рева.

Що відомо:

  • Попередній опалювальний сезон у Миргороді для закладів соцсфери розпочали торік 15 жовтня, для будинків – 19 жовтня. А вимкнули опалення 12 квітня цього року.
  • За словами начальника обласного управління житлово-комунального господарства Едуарда Реви, загалом до початку теплопостачання в області готові усі комунальні котельні, окрім підприємства "Полтаватепло", яке має обслуговувати жителів 109-го мікрорайону Полтави.

На початок