У Полтаві діти із синдромом Дауна безкоштовно займаються йогою

У Полтаві діти із синдромом Дауна безкоштовно займаються йогою

У Полтаві діти із синдромом Дауна безкоштовно займаються йогою
. Суспільне Полтава

У Полтаві для дітей із синдромом Дауна влаштовують безкоштовні заняття з йоги. Вправами займаються двічі на тиждень з інструкторкою, яка має відповідну підготовку, розповіла Суспільному голова громадської організації, яка влаштовує заняття, Марія Остроушко.

Заняття з йоги для восьми дітей із синдромом Дауна у Полтаві організовують безкоштовно.

"Навантаження на м’язи, те, що дуже важливе при нашому діагнозі. І загальна координація, моторика. Це все сприяє і розумовому розвитку. Це все має пряме відношення до розвитку мізків. Тут іде соціалізація. Діти дружать, спілкуються. Отримують позитивні емоції. Дитині дуже подобається, із задоволенням сюди збирається, навіть це слово вимовляє", – каже мама дитини із синдромом Дауна Марина Кононенко.

Заняття з йоги у Полтаві відвідують восьмеро дітей із синдромом Дауна
Вправами діти займаються двічі на тиждень. Суспільне Полтава

Заняття для дітей віком від чотирьох до 15 років організовують двічі на тиждень. Кожне триває годину.

"Дітям із синдромом Дауна треба давати команди, якісь вказівки більш чітко. Вони приходять інколи із якимось своїм настроєм, і нам буває складніше налаштуватися. Також їхня увага більш розсіяна. Тому мені як тренеру треба більше уваги їм приділяти, щоб їх зібрати і об’єднати для цього заняття", – каже інструкторка з йоги Ірина Діденко.

За словами лікаря-реабілітолога Євгена Страшка, йога допомагає дітям швидше соціалізуватися.

Діти із синдромом Дауна у Полтаві безкоштовно займаються йогою
Влаштовує заняття з йоги для дітей із синдромом Дауна благодійна організація. Суспільне Полтава

"Вправи, які допоможуть дитині зорієнтуватися у просторі, бути більш скоординованим, втримувати рівновагу та баланс у гравітаційному полі землі, допоможуть спілкуватися, бо заняття бувають не тільки індивідуальні, а і групові. А допомога у спілкуванні – це розширення і ментальних функцій, це покращення умінь дитини", – розповідає Євген Страшко.

Влаштовує заняття благодійна організація "Полтава Даун синдром". Гроші для цього виграли під час благодійного проєкту.

"Ми виграли другий грант серед регіональний організацій. Всього їх було три. Проєктів подавалось більше, але ми виграли другий на 65 тисяч. І ось вони (гроші – ред.) зараз організовуються на оренду приміщення, на оплату тренера. Проєкт розрахований на рік. Тобто, фінансування у нас на один бюджетний рік. Далі ми плануємо теж продовжувати цей проєкт, шукати інші джерела фінансування", – повідомляє голова громадської організації Марія Остроушко.

На початок