Для полтавської церкви волонтерки вишивають плащаницю

Для полтавської церкви волонтерки вишивають плащаницю

Для полтавської церкви волонтерки вишивають плащаницю
. UA: Полтава

Полтавські майстрині вишивають бісером плащаницю для храму, який будують в мікрорайоні Івонченці. Над нею працюють п’ять волонтерок. Гроші на матеріали для вишивки зібрали парафіяни храму – це приблизно 3,5 тисячі гривень. Використовувати плащаницю будуть під час богослужінь на Великдень.

Майже 2,5 кілограми бісеру мають пришити полтавські майстрині на цю плащаницю.

Майстриня Олена Цубир показує:

"Це бісер якісний, чеський. Нитки спеціальні для вишивання бісером. І голки також спеціальні. Оце всі відтінки, які тут є. 20 і там іще. 39 загалом. Оце вони всі тут представлені".

Для плащаниці підібрали майже 40 відтінків бісеру
Для плащаниці підібрали майже 40 відтінків бісеру. UA: Полтава

Розмір плащаниці – 90 на 140 сантиметрів. На ній – зображення Ісуса та святих.

Майстриня Людмила Заливча говорить:

"Це часткове вишивання, але дуже об’ємна робота. Це така робота відповідальна, треба, щоб навички були. Новачків ми сюди не будемо залучати, бо на таких роботах не вчаться. Треба, щоб був досвід роботи".

Майстриня Зоя Дацько вишиває бісером два роки. Розповідає, як це робиться:

"Закріпити нитку і пів хрестом закріплюємо бісер, щоб він лягав в одну сторону, як і хрестик. Знизу вгору. І вишиваємо певну ділянку спочатку вправо, потім уліво, ходимо ось так".

Церква в мікрорайоні Івонченці
Церква в мікрорайоні Івонченці. UA: Полтава

Плащаницю вишивають для Свято-Михайлівського храму, що в Івонченцях. Гроші на полотно, бісер та нитки принесли парафіяни. Це приблизно 3,5 тисячі гривень, каже настоятель храму в Івонченцях Олександр Горай:

"За ці гроші можна було купити готову плащаницю, вишиту, зроблену. Але думка, що люди з молитвою, певними відчуттями будуть вишивати, докладати сюди своїх зусиль, своє серце, вона спала нам краще на думку".

Майстриня Марія Носенко продовжує:

"Настрій завжди має бути спокійний і добрий. Бо тоді нічого не можеш вишити. Плутаються нитки, малюнок не так лягає. А коли гарний настрій, коли сонечко світить, дуже добре тоді".

Майстрині за роботою
Майстрині за роботою. UA: Полтава

Використовують плащаницю у храмах під час великодніх богослужінь, каже настоятель храму в Івонченцях Олександр Горай:

"Плащаниця – це велике зображення покладання у гріб Ісуса Христа, його поховання. Вона із вівтаря виноситиметься, обноситиметься навколо храму і лежатиме посередині, на місці центральної ікони. Віряни зможуть прикластися до неї. Лежатиме тут аж до Пасхальної всенічної".

Майстриня Людмила Заливча говорить:

"Плащаниця потрібна на Великдень. Але тут лишилося 2 місяці, то ми не вишиємо. Думаю, що на наступний Великдень ми вже осилимо цю роботу".

Нагадаю, храм в Івонченцях будують третій рік за гроші благодійників. За словами Олександра Горая, 350 років тому на цьому місці була Михайлівська церква.

На початок