У Полтаві вшанували загиблих в боях за Іловайськ

У Полтаві вшанували загиблих в боях за Іловайськ

У Полтаві вшанували загиблих в боях за Іловайськ
. Суспільне Полтава

У Полтаві вшанували пам'ять про тих, хто загинув у боях за Іловайськ і під час інших військових дій на Донбасі.Такий захід до Дня пам’яті захисників України, який щорічно відзначають 29 серпня, у Полтаві організовують ушосте, повідомила Суспільному співорганізаторка Наталія Костіна.

У Полтаві вшанували загиблих у Іловайському котлі
Біля обласної адміністрації вшанували загиблих у Іловайському котлі. Суспільне Полтава

За підрахунками Суспільного, на площі біля обласної адміністрації зібралися близько двох десятків людей. Це військові, родичі загиблих бійців, волонтери, священники та полтавці. Хвилиною мовчання та молитвою вони вшанували полеглих воїнів. Серед таких був син Тетяни Горячевської.

Мати загиблого воїна Тетяна Горячевська
Мати загиблого воїна Тетяна Горячевська.

"Мій син Олександр Горячевський загинув під Іловайськом 19 серпня 2014 року. Вони відходили від товарної станції "Іловайськ". Під час відступу потрапили під мінометний обстріл. Оскільки він був гранатометником, то він намагався подавити міномет противника, і це йому вдалося, але він загинув від уламкового ураження", – сказала мати загиблого воїна Тетяна Горячевська.

Учасники вшанування пам'яті
Учасники вшанування пам'яті. Суспільне Полтава

"Я перебував весь час в Іловайську, заходив один із перший, виходив один із останніх. Я бачив всі бої, всі дії, злагодженість підрозділів",– сказав військовослужбовець Тарас Гапон.

Що відомо:

  • Бої під Іловайськом улітку 2014-го року тривали майже місяць. Тоді попри домовленості окупанти почали розстріл «зеленого коридору», яким виходили наші бійці. Загинули 366 наших військових, понад 400 були поранені, а ще три сотні потрапили у полон. Це дані Генпрокуратури.
На початок