У Полтаві визначили, хто впровадить систему електронних квитків

У Полтаві визначили, хто впровадить систему електронних квитків

Оновлено
У Полтаві визначили, хто впровадить систему електронних квитків
. Суспільне Полтава

У Полтаві 10 серпня конкурсна комісія визначила компанію, яка буде впроваджувати електронний квиток у громадському транспорті. Нею стала полтавська фірма "Фарго Сістемс", про це повідомив Суспільному начальник міського відділу з питань транспортних перевезень Артем Іванюк.

За словами Артема Іванюка, на засідання конкурсної комісії подали заявки два претенденти: ТОВ "Фарго Сістемс" та ТОВ "Смарт-тикет технолоджі".

Основна умова конкурсу – наявність у компанії валідаторівВалідатор – це зчитувальний пристрій для перевірки документів на електронних носіях двох типів: мобільний та стаціонарний. Мобільний валідатор буде у кондуктора, а стаціонарний – прикріплений до поручня в салоні транспорту. Крім того, конкурсна комісія звертала увагу на наявність у компанії впровадження аналогічних систем, повідомив Артем Іванюк.

Засідання конкурсної комісії
Засідання конкурсної комісії. Фото:@Rychka.Yevhen.plt

Спочатку електронний квиток впроваджуватимуть у комунальному, а потім у приватному громадському транспорті, каже Євген Ричка. За словами директора підприємства "Фарго Сістемс" Максима Голдиша, це все має повністю запрацювати за пів року.

Поки ж результати конкурсу, під час якого обрали переможця, повинні затвердити на засіданні виконкому міської ради, після чого у десятиденний термін укласти договір з компанією, розповів начальник міського відділу з питань транспортних перевезень Артем Іванюк.

На впровадження електронного квитка у місті із бюджету громади грошей не спрямовуватимуть, сказав Іванюк. Це робитимуть за гроші компанії. Остання отримуватиме 9,9 % вартості з кожного квитка. За ці гроші, зокрема, обслуговуватимуть валідатори.

"Треба розуміти, що сама компанія отримає із цих 10% навіть не половину, а в кращому випадку четверту частину. Після зарахування усіх податків, амортизації і тому подібне", – говорить директор ТОВ "Фарго Сістемс" Максим Голдиш.

Засідання конкурсної комісії
Засідання конкурсної комісії. Фото:@Rychka.Yevhen.plt

У ході впровадження е-квитка громадський транспорт мають обладнати спеціальними зчитувальними пристроями – валідаторами – або ж QR-кодами.

"На 1 або на 2 вересня має бути ухвалене рішення виконкому про затвердження цього рішення, яке було на цій комісії. Перші валідатори нам обіцяли, як одна організація, так і інша, мають з’явитися протягом місяця від підписання договору" , – говорить начальник міського відділу з питань транспортних перевезень Артем Іванюк.

Після впровадження електронного квитка проїзд можна буде сплатити за допомогою смартфона (через мобільний додаток), банківською чи спеціальною проїзною електронною карткою, говорить начальник міського відділу з питань транспортних перевезень.

Що відомо:

  • 12 липня у Полтаві презентували моделі впровадження електронного квитка у громадському транспорті. Свої напрацювання презентували дві компанії, які раніше впроваджували такі сервіси в інших містах України.

На початок