Через буденні речі та відсутність звички споживати свідомо, люди часто негативно впливають на довкілля і навіть не задумуються про це. Для того, щоб привернути увагу до проблем забруднення навколишнього середовища, щорічно 5 червня відзначають всесвітній день охорони довкілля. Як жителям Полтавщини зберегти природу через прості щоденні лайфхаки, Суспільне запитало у комунікаційної менеджерки громадської організації "Еколтава" Анжели Писаренко.
Екоторби для покупок
Екоактивістка радить відмовитися від поліетиленових пакетів та придбати спеціальні торбинки. Вони екологічні та багаторазові у використанні. Сумки можуть бути як із бавовни, так із плащівки та сітки. Анжела Писаренко пропонує не купувати запакованих продуктів. Якщо цього складно уникнути, каже, слід звертати увагу на те, з чого вона виготовлена.
"Намагайтеся обирати продукти в екологічній упаковці. Наприклад, хліб, морозиво, цукор або соду, які продаються у паперовій упаковці. У деяких магазинах м'ясну нарізку також можуть пакувати у папір. У склі можна купувати олію, майонез, молочні продукти та дитяче харчування. У металевій упаковці − оливки, консерви, напої, згущене молоко або ікру".
За словами представниці екоорганізації, якщо продукт у пластиковій упаковці, потрібно дивитися на маркування. Якщо у трикутнику на зворотній стороні вказані цифри один, два, чотири або п'ять, то її можна утилізувати, здавши у пункт прийому вторсировини.
Вода у багаторазовій пляшці
Анжела Писаренко говорить, що варто відмовитися від одноразових пляшок для води. Обирайте багаторазову або термокухлик.
"Краще придбати собі металеву пляшку, аніж пластикову, тому що на останній може бути неправильне маркування, а в різних видах пластику можуть бути різні хімічні добавки".
Екоактивістка радить відмовитися від одноразових стаканчиків для кави та трубочок. Останні в Україні не переробляються.
Вирощування овочів та фруктів вдома
Вирощені самостійно овочі та фрукти - екологічно чистіші, каже екоактивістка. Вони потребують спеціальних умов. У багатоквартирному будинку, каже, можна спробувати вирощувати зелень.
"Можна вирощувати салат, шпинат. Для цього не потрібно докладати зайвих зусиль. По-перше, у вас вдома буде менше упаковок, а, по-друге, у вас продукція без різних хімічних речовин".
Вимикання електроприладів
Анжела Писаренко радить вимикати електроприлади, коли виходите з дому. Також - заощаджувати на використанні води.
"Гасіть світло − це для того, щоб витрачати менше палива, вимикайте воду, тому що запасів прісної води мало, вимикайте прилади з електромережі, тому що вони все одно продовжують споживати електроенергію".
Сортування сміття
Окремо представниця громадської організації "Еколтава" закликає сортуватимакулатуру, скло і різні види пластику. А ще - алюмінієві банки та бляшанки. Усе це треба мити, висушувати та стискати. Далі віддавати до пунктів переробки.
Читайте також:
Із наступного року в Україні підприємствам заборонять розповсюджувати пластикові пакети.