Через серцеву недостатність під час уроку померла 14-річна школярка з Полтавщини

Через серцеву недостатність під час уроку померла 14-річна школярка з Полтавщини

Через серцеву недостатність під час уроку померла 14-річна школярка з Полтавщини
. UA: Полтава

Втратила свідомість та померла під час уроку. 22 січня у селі Максимівка Кременчуцького району 14-річна дівчинка померла у школі. За життя вона мала проблеми з серцем.

У шкільному фойє – портрет Віки Кононенко із чорною стрічкою. Поруч – червоні гвоздики. 22 січня вона померла під час уроків. Дівчинка навчалась у 8 класі Максимівського ліцею.

Портрет Віки Кононенко
Портрет Віки Кононенко. UA: Полтава

Заступниця директора Максимівського ліцею Наталія Пелипенко каже: "Трагедія сталася вчора (22 січня – ред.), на початку 4-го уроку. Коли дитині стало зле, шкільна медсестра робила все можливе і неможливе. Лікарі прибули двома каретами швидкої допомоги, але не вдалось вберегти життя Віки, бо у неї було хворе серце. Дитина померла у класі, на початку уроку".

Заступниця директора Максимівського ліцею Наталія Пелипенко
Заступниця директора Максимівського ліцею Наталія Пелипенко. UA: Полтава

Все сталося у кабінеті української мови і літератури. Нині він зачинений та опечатаний. У школі також оголосили триденний траур: відмінили уроки музики та розважальні заходи.

Максимівський ліцей
Максимівський ліцей. UA: Полтава

Смерть школярки шокувала і дітей, і вчителів, говорить її класна керівниця Тетяна Масляник.

Класна керівниця померлої школярки Тетяна Масляник розповідає: "Віка була промінчиком сонця у нашому класі. Завжди мила, привітна, дружелюбна. Мала багато друзів. Ніколи і ні з ким не конфліктувала. Постійно брала участь у житті школи. Для дітей в класі і для всієї школи – це справжнє потрясіння".

Класна керівниця померлої школярки Тетяна Масляник
Класна керівниця померлої школярки Тетяна Масляник. UA: Полтава

В ліцеї навчається 179 дітей. Деякі не прийшли на заняття наступного дня після події – 23 січня. Серед таких – Марієнна Слюсаренко.

Подруга померлої Віки Марієнна Слюсаренко
Подруга померлої Віки Марієнна Слюсаренко. UA: Полтава

Марієнна Слюсаренко дружила з померлою Вікою. На уроки дівчинку не відпустила мати.

Мама Марієнни Неля Слюсаренко каже: "Мар’яна дуже дружила з дівчинкою, яка померла. Коли приїхала швидка допомога і поліція – дітей відпустили додому. Діти були в шоковому стані і не змогли нічого коментувати. Тому я сьогодні (23 січня – ред.) своїх дітей до школи не пустила.

Марієнна каже, що подрузі було зле у середу з самого ранку.

Подруга Віки Марієнна Слюсаренко говорить: "Я бачила, що з нею щось не так. Перший урок. Вона пройшлася кілька метрів, повернулася до класу й сиділа. Перерва між третім і четвертим уроком тривала 20 хвилин. Вона підійшла до мене, обняла і зайшла в клас. Тоді ми всі розійшлись на уроки. Через 20 хвилин заходить дівчина і каже, щоб на перерву ніхто не виходив. Дзвінка не було. А потім ми дізналися, що Віка підійшла до парти й впала.

Померла школярка Віка Кононенко жила разом із 3-ма старшими сестрами на вулиці Чорновола, що поруч зі школою. Її матір їздила до Києва на заробітки, розповідає Марієнна Слюсаренко. Гроші були потрібні на операцію для Віки.

Подруга Віки Марієнна Слюсаренко говорить: "Десь два місяці тому сказала, що їй треба замінити цей клапан на серці. Вона не ходила довго в школу. На 1 вересня її не було, прийшла тільки на другий місяць".

Нині відомі результати судово-медичної експертизи.

Речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв розповідає: "Ми отримали висновки лікарів, що дитина померла в наслідок гострої серцевої недостатності. Тому дане кримінальне провадження ("Умисне вбивство" – ред.), скоріш за все, буде закрите у зв’язку з відсутністю складу злочину.

Поховають Віку Кононенко 24 січня на місцевому кладовищі.

В'їзд у село Максимівка, де померла школярка
В'їзд у село Максимівка, де померла школярка. UA: Полтава

На початок