Перейти до основного змісту
15-річна Юлія Пугач із Полтавщини понад пів життя займається петриківським розписом

15-річна Юлія Пугач із Полтавщини понад пів життя займається петриківським розписом

15-річна Юлія Пугач із Полтавщини понад пів життя займається петриківським розписом
. Суспільне Полтава

На дерев’яних дощечках та папері створює зображення 15-річна Юлія Пугач із Біликів, що на Полтавщині. Петриківським розписом займається понад половину свого життя. Спочатку робила це за допомогою різнокольорових фарб, а нині надає перевагу однотонним. Свої картини дівчина дарує, а також надсилає на конкурси. До одного з них готується й нині.

Спочатку беру пензлик, вмочую його у фарбу і далі малюю на дощечці квіти. Починається усе з великих деталей і тоді до найменших.
Юлія Пугач
Юлія Пугач. Суспільне Полтава

На синьому тлі синьою та білою фарбою малює квіти 15-річна Юлія Пугач із Біликів. Петриківським розписом займається із шести років.

Для петриківського розпису потрібні спеціальні пензлики, вони синтетичні із загостреним кінцем. Щоб малювати ось такі пелюстки, щоб вони не розпушилися від звичайного пензлика, а щоб були рівнесенькі.

Першу роботу малювала протягом шести годин, каже дівчина.

Робота звичайна, не дуже детальна, без фону. Але для початку… Мені б хотілося додати деталей, трохи переробити фон, зробити іншими кольорами.
Картина Юлія Пугач
Картина Юлія Пугач. Суспільне Полтава

На розписах дівчини – квіти, калина, листя та птахи.

Мені подобається найбільше малювати пташок, але я рідко їх малюю, бо інколи мені не подобається, як вони вдаються. Тому я частіше малюю квіти.

Ідеї для майбутніх картин дівчина підшукує у соцмережах або їх підказують знайомі чи рідні.

Цю дощечку я малюватиму на весілля. Тут намальовано двох лебедів. Мені ідею запропонувала бабуся. Сказала: «Давай на дощечці буде два лебеді. Вони символізуватимуть пару». Я намалювала, напевно, три ескізи, і тоді бабуся обрала один підходящий.
Картина Юлії Пугач
Картина Юлії Пугач. Суспільне Полтава

А портрет письменника Івана Котляревського запропонувала створити вчителька.

Вона вирішила намалювати Котляревського по центру роботи і прикрасити рамочкою з петриківського розпису. Мені просто сподобалися ці кольори, і я вирішила намалювати так. Я не підбираю кольори.

Розписи Юлії найчастіше різнобарвні. Та нині дівчина використовує однотонні фарби.

Раніше, коли я була трохи меншою, мені подобалося малювати картини ось у такій кольоровій гаммі. Тобто червоний, жовтий, помаранчевий. А зараз я трохи підросла і спробувала малювати усе одним кольором. Як зараз – синя дощечка і на ній будуть синьо-білі квіти.
Портрет Івана Котляревського. Картина Юлії Пугач
Портрет Івана Котляревського. Картина Юлії Пугач. Суспільне Полтава

Майбутню професію дівчина хоче пов’язати зі своїм захопленням.

Я б хотіла бути дизайнером. Мені здається, що ця професія найкраще мені підійде. Вона пов’язана із малюванням і просто мені подобається.
Картини Юлії Пугач
Картини Юлії Пугач. Суспільне Полтава

А поки дівчина навчається у школі, свої роботи надсилає на конкурси, де перемагає та посідає призові місця. Нині готується до обласного.

Топ дня

Вибір редакції

На початок