Ймовірних причин підриву військових із Полтавщини може бути три, – Офіс президента

Ймовірних причин підриву військових із Полтавщини може бути три, – Офіс президента

Ймовірних причин підриву військових із Полтавщини може бути три, – Офіс президента
. Офіс Президента України

Троє військових на Донбасі, серед яких Олександр Войтенко та В'ячеслав Олексієнко із Кременчука, 14 лютого підірвалися на п’яти мінах. В Офісі президента назвали три ймовірні причини, чому це сталося.

Військові йшли вздовж дороги та підірвалися близько 9:30 ранку. Міни були встановлені у шаховому порядку. На місце прибули медики, однак жодного із трьох чоловіків врятувати не змогли.

Нині розглядають три ймовірні причини вибуху:

  • порушення правил поводження із боєприпасами і вибухівкою;
  • теракт окупантів із дистанційним підривом міни;
  • недбале ставлення до служби та неналежна організація переміщення військових під час бойових завдань.
«До кінця місяця перевірити всі мінно-вибухові загородження на дорогах та шляхах сполучення. Важлива їхня доцільність. Застарілі та недоцільні міни – зняти, вказавши це у відповідних документах. Продовжити розмінування ще активніше: не має бути мін там, де вже не існує загрози швидкої атаки, де живуть люди, де постійно пересуваються наші військові», – сказав президент України Володимир Зеленський.

За словами президента, винних мають знайти впродовж 10 днів.

Що відомо:

  • Троє військових підірвалися на вибуховому пристрої 14 лютого. Сталося це неподалік Новолуганського під час переміщення на позиції.
  • Військові – Дмитро Мироненко із Харківщини, а також двоє із Кременчука.
  • Чоловіки із Полтавщини служили у підрозділі десантно-штурмових військ. Капітану Олександрові Войтенку було 46 років, а солдату В'ячеславу Олексієнку – 33. У них залишилися дружини та сини.
  • Поховають загиблих 18 лютого у Кременчуці.
  • Держбюро рослідувань розпочало кримінальне провадження за частиною третьою статті «Недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки».
На початок