Перейти до основного змісту
Суд по справі про переплату за дрони в Полтаві не відбувся: чому

Суд по справі про переплату за дрони в Полтаві не відбувся: чому

22 травня у Шевченківському райсуді Полтави мали почати розгляд справ щодо переплат на тендерних закупівлях дронів для військовослужбовців. Обвинувачення висунули працівникам міського департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи та керівнику підприємства, що постачало БпЛА. Засідання не відбулися, бо суддя брала участь в іншому провадженні.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з Шевченківського районного суду.

Чому перенесли засідання 22 травня?

22 травня у Шевченківському районному суді Полтави були заплановані судові засідання у двох справах щодо зловживання службовим становищем та підроблення документів працівниками міського департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи. Обидва провадження стосуються переплат на закупівлі дронів для Збройних сил України.

О 14:00 мав бути розгляд справи щодо тендерної закупівлі 170 квадрокоптерів Полтавською міськрадою для військовослужбовців. Їх придбали на початку 2024-го року за майже 39 мільйонів гривень. Податківці проаналізували цю закупівлю і надали висновок, що переплата може скласти понад 10 мільйонів гривень.

Обвинуваченими в цій справі є колишній директор департаменту Сергій Сириця, головний спеціаліст з публічних закупівель Максим Панасенко, спеціаліст Максим Лукашин та колишній керівник ТОВ "Зед-Мобайл", яке постачало дрони, Юрій Коновальчук. Їм інкримінують зловживання службовим становищем та підроблення документів, які вчинені групою осіб. За спостереженнями кореспондентки Суспільного, до суду з’явився тільки один із обвинувачених, а саме Максим Панасенко.

Також у цьому суді о 15:00 було заплановане судове засідання у схожому провадженні. За даними Полтавської обласної прокуратури, в лютому 2024-го Максим Панасенко організував та провів публічну закупівлю квадрокоптерів для потреб ЗСУ. Під час тендера, в якому брав участь лише один учасник, він завищив вартість 118 літальних апаратів та створив неконкурентні умови проведення закупівлі.

Як повідомили Суспільному у приймальні судді Аліни Сметаніної, яка веде ці справи, судовий розгляд відклали через її залученість у іншому провадженні. Вона на момент проведення засідань перебувала у нарадчій кімнаті разом із іншими членами колегії.

Переплати на закупівлях літальних апаратів у Полтавській міськраді

За інформацією детективів Бюро економічної безпеки у Полтавській області, наприкінці грудня 2023 року директор міського департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи спільно зі своїм підлеглим закупили квадрокоптери DJI "Mavic 3T" для потреб Сил оборони. За це заплатили майже 39 мільйонів гривень. На той час департамент очолював Сергій Сириця. Слідство виявило штучне завищення ціни товару на 5 мільйонів гривень.

За результатами слідчих дій трьом посадовцям, а також керівнику фірми-постачальника квадрокоптерів оголосили підозри у вчиненні злочинів передбачених частиною 2 статті 364 "Зловживання владою або службовим становищем" та частиною 1 статті 366 "Службове підроблення" Кримінального кодексу України.

Наступний випадок відбувся у лютому 2024 року. Тоді, за даними правоохоронців, Максим Панасенко організував та провів публічну закупівлю квадрокоптерів для потреб ЗСУ. Під час тендера, в якому брав участь лише один учасник, він завищив вартість 118 літальних апаратів та порушив передбачений законодавством порядок проведення закупівлі.

Максим Панасенко вказаний як контактна особа у тендері щодо закупівлі 118 дронів, який оприлюднили 9 лютого 2024-го. За результатами торгів, договір підписали із ТОВ "Сайберф" Його ціна – 19 923 629 гривень, йдеться у документі на порталі "Прозоро".

Зокрема, фірма мала поставити:

  • 19 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Pro Fly More Combo with DJI RC. Вартість одного — 112 000 гривень.
  • 65 квадрокоптерів DJI Mavic 3Т. Вартість одного – 222 300 гривень.
  • 3 квадрокоптери DJI Mavic 3Е. Вартість одного – 133 812 гривень.
  • 31 квадрокоптер DJI Mavic 3 Pro with DJI RC. Вартість одного – 94 990 гривень.

Через це до бюджету Полтавської громади не надійшло понад 3 мільйони гривень. Збитки підтверджені аналітиками Територіального управління БЕБ у Полтавській області та висновком експерта.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок