У полтавському мікрорайоні Браїлки відкрили оновлене укриття у професійному училищі. Воно вже потерпало від обстрілу торік. Як повідомила виконувачка обов’язків директора закладу Валентина Човнова, ремонт зробили у рамках українсько-швейцарського проєкту. На це спрямували 4,5 мільйони гривень. Укриттям можуть користуватися й місцеві жителі.
У полтавському професійному училищі капітально відремонтували укриття, де нині вже почали проводити уроки з теорії для здобувачів освіти. У закладі навчаються майбутні електрогазозварники, автослюсарі, автокранівники та екскаваторники.

"З початку повномасштабного вторгнення діти в основному займались вдома, тому що не було умов належних. Тут будуть проводити уроки теоретичного навчання, а виробниче навчання ми будемо проводити у нашій майстерні. Тут раніше був спортивний клуб. Займались боксом, карате. У нас черговий є тут у корпусі, у нього ключі. Під час тривоги він відкриває укриття і сюди можуть спускатися мешканці, які живуть поруч", — розповів майстер виробничого навчання Микола Кісіль.
Близько року тому приміщення закладу були пошкоджені внаслідок російського обстрілу. А саме навчальний корпус, гуртожиток та майстерня.

"Зважаючи на ту ситуацію, яка сталась минулого року, а саме 17 червня, вибуховою хвилею був пошкоджений наш навчальний заклад, тому, звичайно, безпечне освітнє середовище, а саме укриття – це одне з головних питань, яке наразі стояло перед адміністрацією. Весь проєкт оплачував швейцарсько-український уряд", — повідомила виконувачка обов’язків директора училища Валентина Човнова.

"Сиділи ми, організували банкетки та стільчики, щоб вони сиділи, спілкувались між собою, із учителями, але навчального процесу як такого ми не могли проводити. Перш за все для викладачів — вони не відстають від навчальних планів і програм. І, звичайно, діти можуть отримати повноцінні знання. Тут (навчатиметься у класах під час тривоги, — ред.) буде приблизно 90-100 людей. І саме тут відбуватиметься навчальний процес. Загалом в укриття у нас поміщалося до 250 людей", — додав заступник директора з навчально-виховної роботи Іван Кондратенко.

В укритті замінили мережі водопостачання та каналізації, зробили систему вентиляції та опалення, Інтернет та пожежну сигналізацію, оновили електромережу, санвузли. Замінили підлогу, двері та закупили нові меблі. Облаштували укриття і забезпечили мобільним інклюзивним підйомником.

"Візок під’їжджає, стає на задні опори, зверху є регулювання по висоті візка, спинки, щоб зафіксувати візок, і ремінь безпеки, щоб людину зафіксувати. Сам пристрій спускається сходами дуже легко", — повідомив викладач і майстер виробничого навчання Олександр Микитченко.

Ремонт підвального приміщення виконали в межах українсько-швейцарського проєкту за чотири місяці цього року, розповів Дмитро Дорошенко.

"Я прийшов навчатися на професію монтажник санітарно-технічних систем. Мені ця професія подобається, тому я тут", — повідомив першокурсник Олександр Власенко.
"Це швейцарсько-українське партнерство. Нас фінансує Швейцарія. Було спрямовано 4,5 мільйони гривень. Загальна площа укриття, яке оновлювалось, було 200 метрів квадратних. Повністю робилася інженерна мережа, був великий демонтаж стін", — розповів керівник з оновлення інфраструктури професійно-технічних закладів проєкту EdUp Дмитро Дорошенко.

"Ми зараз зосереджуємося на десяти містах, будуючи дев'ять підземних сховищ, які розташовані переважно у прифронтових регіонах, як Харків, Запоріжжя, Одеса, Чернігів. І навіть Полтава. Зараз ми працюємо над дев'ятьма укриттями. Ми вже завершили шість і повинні завершити всі з них до кінця червня", — додав директор "Свісконтакт Україна" Пошан Бахадур КС.

За словами керівника напряму з оновлення інфраструктури професійно-технічних закладів проєкту EdUp, облаштовувати такі укриття будуть і в інших профтехах міста. Нині розглядають ще 10 нових закладів. Загалом у проєкті беруть участь 29 освітніх установ із різних регіонів України.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok