Нині в кол-центрі поліції Полтавської області на зміну заступає дев’ять операторів. За добу на номер спецлінії "102" надходить в середньому тисяча дзвінків, по 100-110 на кожного оператора. На спілкування із заявником є дві хвилини, за які треба отримати максимум необхідної інформації.
За перші чотири місяці року таких звернень було понад 105 тисяч. Цей показник – на рівні минулого року. Не збільшувався він і з початку повномасштабного вторгнення. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла начальниця відділу служби "102" поліції Полтавщини Ярослава Павлухіна.

"Люди телефонують з різних питань. Найрозовсюдженіші – адміністративні правопорушення, хуліганства, домашнє насильство, крадіжки. Не виключаємо і той факт, що зараз у країні війна, відповідно, коли лунає повітряна тривога і на території області літають повітряні об’єкти, то люди телефонують і повідомляють. Навіть вимагають від поліції: "Збивайте". Якщо не брати до уваги розваги, то відсотків 30, коли люди телефонують помилково не до швидкої, а до поліції, або "викликайте мені таксі".

Як розповіла Ярослава Павлухіна, завдання операторів у тому, аби жоден дзвінок не залишився без реагування.
"Навіть якщо оператор розуміє, що це ймовірний жарт, все одно ми залишаємо відсоток того, що це може бути правда. Особливо, що стосується замінувань, повідомлень про вибухи, всього, що стосується загрози для людей".

Також заявник має бути готовим до того, що оператор спецлінії "102" запитає його особисті дані, зокрема адресу проживання, ім’я та прізвище і номер контактного телефону. Потрібно це для того, щоб надалі людина могла бути свідком, чи надати додаткові дані.
"Трапляються випадки і в більшості навіть, коли людина володіє інформацією, але вона перебуває у стресовій ситуації і не завжди готова її надати. Тут залежить ще й відсотків на 50 від оператора, наскільки він налагодить психологічний контакт, заспокоїть людину і наскільки запитаннями підведе людину до отримання необхідної нам інформації. Якщо нам не вистачає інформації, ми здійснюємо вихідний дзвінок з метою уточнення. Бувають випадки, коли людина не договорила, кинула слухавку і немає зв’язку. Тоді фіксуємо ту інформацію, яку отримали, головне, щоб була адреса".

Повністю інтерв’ю про роботу служби "102" поліції Полтавської області слухайте за посиланням.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok