Від 1 лютого майбутні вступники до вишів можуть подавати заявки на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Реєстрація триватиме до 5 березня. Про це повідомила відповідальна за проведення ЗНО на Полтавщині Наталія Барболіна. Учасники зможуть скласти тестування щонайбільше із п’яти навчальних предметів. Загалом же ЗНО влаштують із 13 дисциплін.
11-класниця Елеонора Кулик готується до реєстрації на ЗНО. Полтавка складатиме тестування із п’яти предметів. Окрім української мови та літератури, обрала ще англійську, математику та географію.
«Нам потрібно з собою мати паспорт і дві фотографії. Завуч нас реєструє. Ми приходимо в певні дні усім класом, відбувається реєстрація кожного окремо. Оформляємо всі документи і потім весь пакет документів відсилається», ‒ розповідає учениця 11 класу Елеонора Кулик.
Із реєстрацією випускникам допомагають у полтавській школі №2. А далі сформують спеціальну карту, яку надішлють до регіонального центру оцінювання якості освіти, каже заступниця директора.
«Кожному випускнику обов'язково потрібно скласти тест з української мови, математики, з історії або іноземної мови на вибір. І потім обирати з того переліку, який зазначений календарним планом підготовки та проведення ЗНО», ‒ каже заступниця директора школи №2 Ольга Петренко.
Чотири тестування зарахують учням як результати державної підсумкової атестації. А щонайбільше можна скласти п’ять іспитів. Загалом же предметів на ЗНО пропонують 13.
«Кожен учасник, коли він визначатиме предмети, з яких він хоче отримати результати, він повинен визначитися з цим предметом. Як він обирає його – як результат державної підсумкової атестації за 12 бальною шкалою і не забути поставити відмітку про те, чи бажає він з цього предмету отримати результат ЗНО», ‒ повідомила відповідальна за проведення ЗНО на Полтавщині Наталія Барболіна.
На Полтавщині для тестування створили 8 округів – у Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Гадячі, Пирятині, Карлівці та Кобеляках. Пунктів оцінювання підготують 61. Та скільки їх запрацює, залежатиме від кількості учасників, каже Наталія Барболіна.
«Починаємо ми з 21 травня і закінчуємо 15 червня. Починаємо з хімії, а завершуємо географією», ‒ каже Наталія Барболіна.
До тестування учнів готують впродовж усього навчального року, каже заступниця директора школи №2 Ольга Петренко.
«Ми маємо два профільні класи: українська філологія і математика. Відповідно там збільшена кількість годин на вивчення профільних предметів. Це перший такий рівень підготовки. Крім того, на уроках і в позаурочний час факультативно вчителі допомагають дітям підготуватися різними способами. Це і створення ментальних карт і паспорти творів, і додаткові години на вивчення предметів, які входять в зовнішнє незалежне оцінювання», ‒ розповідає заступниця директора школи №2 Ольга Петренко.
Дистанційне навчання підготовці до ЗНО не завадило, каже одинадцятикласниця Елеонора Кулик.
«У мене з'явилось більше вільного часу. Я приділила їх на ті предмети, які я вважаю потрібними, які я буду складати. Побоююсь за математику, бо математика найскладніший предмет, я вважаю. З'явилась дворівневість і вищий рівень набагато складніший. Тому готуємося і сподіваємося на найкращий результат», ‒ розповідає учениця 11 класу Елеонора Кулик.
Цьогоріч реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання триватиме понад місяць – до 5 березня. Торік на тестування зареєструвалися понад 7 тисяч учасників із Полтавщини.