У вересні 2024 року протезний завод у Полтаві продали на приватизаційному аукціоні. Зробили це через збитковість. Новим власником тоді стало підприємство "Ортопед".
На підприємстві модернізували стаціонарне відділення, завершують капітальний ремонт виробничих майстерень, наводять лад на території підприємства. Про це Суспільному розповів медичний директор Олег Биковець.

Максим Ковтун отримав поранення на війні цьогоріч у лютому, внаслідок влучання FPV-дрона чоловіку ампутували ногу. Тестовий зразок виготовили спеціально для нього на підприємстві "Ортопед".
"Складно, звичайно, перший раз. Я думаю, що потихеньку навчимося – і буде все добре. Були фізичні заняття, були масажі, а тепер оце протез отримав. Тепер будемо ще на протезі ходити вчитися. Сюди потрапив не так давно, вже поїздив по різних місцях. Був у Дніпрі, в Черкасах був, тепер у Полтаві. Потихеньку відновлюємося", — розповів пацієнт реабілітаційного відділення Максим Ковтун.

"Ми навчаємо навичок ходьби на протезі, проводимо допротезну підготовку, фактично протезуємо людину і відпускаємо, інтегруємо до життя. У нас є маршрут пацієнта. І з ним працює ціла мультидисциплінарна команда", — пояснює фізична терапевтка центру протезування "Ортопед" Вікторія Логвиненко.
Облаштували реабілітаційний стаціонар на базі колишнього протезного заводу в Полтаві. Усі приміщення, зокрема санітарні кімнати, кухня та палати, обладнані з урахуванням інклюзивних потреб пацієнтів.
"Найперше гляньте он, нема порога навіть, який не потрібно переступати і переїжджати кріслом колісним. Туалет дуже гарний, душові організовано, кругом поручні, кругом стільчики", — розповів пацієнт реабілітаційного відділення Олександр Бондаренко.

"Це інноваційна реабілітаційна ергокухня для інтеграції пацієнтів до звичного життя. Для роботи, для відновлення навичок самообслуговування", — говорить фізична терапевтка центру протезування "Ортопед" Вікторія Логвиненко.

"Зараз ми перебуваємо в залі, де будуть робочі місця для наших техніків-протезистів. Де безпосередньо будуть виготовлятися протезно-ортопедичні вироби і передаватися вже в зал для примірки. Далі, якщо ми пройдемо, будемо перебувати в кімнаті вакуумної формовки, де буде стояти найсучасніше обладнання для виготовлення куксоприймачів, які грають найважливішу роль в протезно-ортопедичному виробі. А далі розташовується кімната механічної обробки, де всі вироби, які індивідуально виготовляють, будуть підганятися, шліфуватися та доводитись до ідеального результату", — розповів медичний директор підприємства ТОВ "Ортопед" Олег Биковець.

Як розповів Суспільному медичний директор Олег Биковець, відповідно до умов приватизації, на підприємстві зберегли основну виробничу діяльність та не звільнили працівників.
"Лікарі всі перейшли до нас, ті, хто працював до цього, медсестри у нас працюють, техніки всі перейшли до нас. Повністю змінюємо все обладнання, змінюємо все матеріально-технічне забезпечення, змінюємо взагалі підходи до надання послуг, які будуть більш якісними та пацієнтоорієнтованими", — повідомив медичний директор підприємства ТОВ "Ортопед" Олег Биковець.

Завершити капітальний ремонт у приміщенні планують уже за кілька місяців. Загалом від початку 2025-го на підприємстві "Ортопед" провели пів тисячі протезувань, розповів Олег Биковець. Працюють із військовими та цивільними пацієнтами. Необхідні допоміжні засоби люди отримують безплатно за державною програмою.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok