В Одесі 7 листопада відбулася всеукраїнська премʼєра художнього фільму "Буча". Стрічка створена на реальних подіях, що відбувалися під час російської окупації. На заході були присутні актори та команда фільму.
Сюжет фільму "Буча": історія порятунку та мужності
Сюжет стрічки побудований на історії Костянтина Гудаускаса з Казахстану, який врятував понад 200 мирних жителів Бучі. Серед врятованих був і відомий український композитор Ігор Поклад з родиною. Автори кажуть, що намагались зберегти автентику подій не тільки через реальні історії у фільмі, а й через антураж, тому, наприклад, частину про родину Поклада знімали у будинку композитора.
Режисером виступив Станіслав Тіунов, для якого цей фільм став першою повнометражною роботою, а тому і найважливішою подією в творчому житті, зазначив продюсер і сценарист фільму Олександр Щур. Сам продюсер родом з Одеси, тож прем'єру в рідному місті, за його словами, сприймає як дуже важливу для себе.
"Для Станіслава це було дуже важливо, адже на початку війни він був волонтером перші пів року і теж бачив багато. Тож ми вважаємо, що цей фільм — це наша культурна зброя", — зазначив Олександр Щур.
За його словами, після показу в Україні "Бучу" планують випустити у широкий прокат в країнах Європи та Америки. За словами продюсера фільму, іноземці мають бачити, що відбувалося в Україні.
"Я вважаю, це є дуже важливим, адже росіяни витрачають дуже багато коштів, знімають свої фільми й в тому числі англійською мовою. При чому вони платять, щоб ці фільми бачили за кордоном і ми бачимо, як це ставлення змінюється. Тому потрібно на цьому фронті також воювати", — додав Олександр Щур.
Читайте також: "Буча" — якою вийшло створити художню стрічку про трагедію людей? Рецензія
Реальні герої та актори фільму
Одну з головних ролей зіграв Олександр Печериця, який, як і його персонаж, є військовослужбовцем. З перших днів повномасштабного вторгнення актор пішов добровольцем у лави ЗСУ, тому щоб закінчити зйомки, команді фільму довелось навіть писати листи на ім'я тодішнього головнокомандувача Валерія Залужного з проханням відпустити Олександра на декілька днів на майданчик, розповіли під час прем'єри в Одесі. Тож вживався актор у роль дуже органічно, додав Олександр Щур.
Олександр Печериця розповів, що результатом своєї роботи задоволений, а фільм справив на нього неймовірне враження. На думку актора, він очікував побачити багато сцен насилля й подій, які відбувалися на окупованій території, проте фільм вийшов не зовсім про зло. Це, за його словами, мотивуюча та надихаюча історія про дружбу, любов та про те, що не варто боятися дарувати любов і ризикувати заради порятунку інших людей.
"Творці цього фільму надихалися "Божественною комедією" Данте Аліг'єрі. Я сподіваюсь глядач побачить всі ті сім смертних гріхів. А мій персонаж — це скоріше душа Вергілія, певний наставник головного героя і той, що стоїть на воротах до пекла. Тому що насправді військові ЗСУ там були такими Вергіліями на воротах до пекла та якраз і фільтрували", — розповів актор.
Співпраця з польським актором і значення іноземного погляду
Також Олександр додав, що працювати в команді йому було неймовірно легко. І не менш приємним для нього було знайомство на майданчику з польським колегою Цезарієм Лукашевичем, який зіграв головну роль Костянтина. За словами Олександра, Цезарій був захоплений українською культурою та красою нації.
Як зазначив продюсер Олександр Щур, запросити саме іноземця на головну роль — було не випадкове рішення, адже реальний герой Костянтин — казахстанець за громадянством і литовський єврей за національністю. Тож відомий польський актор, за словами авторів, потужно зіграв цю роль.
Самого Цезарія Лукашевича на одеській прем'єрі не було. Проте попереду — прем'єра "Бучі" в Польщі, де команда представить фільм разом з Лукашевичем.
Не менш цікавий підбір й українського складу акторів. Головного антагоніста в фільмі, за словами продюсера, чудово зіграв В'ячеслав Довженко. Також у фільмі зіграли Артемій Єгоров, Сергій Стрельников, Анастасія Нестеренко, Никон Федотов, Сергій Сміян, Тетяна Вашневська та інші.
Реакція глядачів на прем'єру
Показ фільму відбувся в кінотеатрі Multiplex. Один з глядачів Максим поділився своїми враженнями від стрічки:
"Дуже важко це дивитись було, тому що одразу поринаєш у ті часи, коли це було. І хоча ми в Одесі, але нас це все теж стосується. Так, безумовно, це варто показувати і за кордоном, і в Україні. Це потрібно і для наших родичів, і для майбутніх дітей, щоб вони знали, який час був в їхній країні і що вона вистояла".
Подивитись фільм "Буча" в Одесі можна у кінотеатрах Multiplex, "Планета кіно", "Сінема сіті". Вартість квитків стартує від 170 гривень.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області