Національна служба здоров'я України виявила низку порушень в одеських лікарнях. Зокрема, необґрунтовані електронні медичні записи щодо перебування пацієнтів у лікарнях, перебільшені показники використання рентген-апарату, реєстрація пацієнтів, яких неможливо верифікувати. Про результати перевірки та наслідки для порушників умов договору з Нацслужбою — читайте у матеріалі Суспільного.
Голова Національної служби здоров'я України під час брифінгу розповіла про те, що в одеських лікарнях є необґрунтовані електронні медичні записи (ЕМЗ) щодо перебування пацієнтів у лікарнях. Тобто записи лікаря про кількість пацієнтів за один робочий день перевищує середній показник по Україні. Як приклад, голова НСЗУ Наталія Гусак назвала Консультативно-діагностичний центр №20:
"Лікарка в Консультативно-діагностичному центрі №20, лікар-рентгенолог, вона приймає за один робочий день 58 пацієнтів, тоді, коли в середньому за цим напрямком в Україні приймається 7 і 13".
Щодо Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру, то там, за словами Наталії Гусак, зафіксовано, що фахівчиня з УЗД діагностики проводить 180 рентгенів за добу.
"Це, напевно, рентген має 26/8 працювати. 112 УЗД найбільше зроблено цією лікаркою, відповідно, в добу", — додала голова Національної служби.
Медзаклади мають можливість надати свої пояснення щодо цих випадків і, якщо не зможуть обґрунтувати таку кількість фіксацій ЕМЗ, то ними, каже представниця НСЗУ, будуть займатися відповідні правоохоронні органи.
Окрім моніторингу кількості пацієнтів, у Нацслужбі проводять підтвердження особи пацієнта. Середній показник невстановлених пацієнтів по Україні 3%, каже представниця служби. Але є і зловживання:
"Маємо окремих лікарів, в яких ми проведемо позаплановий моніторинг, дані якого ми передамо до правоохоронних органів. Тому що коли в одного лікаря 77% неверифікованих пацієнтів — це означає, що тут мають розбиратися вже правоохоронні органи".
Наприклад, лікарка в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №18 Одеської міської ради отримала повідомлення від НСЗУ, щоб надати пояснення, бо:
"На сьогодні 45% пацієнтів не пройшли верифікацію і для нас, відповідно, цей відсоток на фоні середньої в Україні 3% — є достатньо вагомим для того, щоб розбиратися в цьому кейсі більш детально", — пояснила Наталія Гусак.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області