В Одесі знесли дах та прибрали металеві конструкції, які нещодавно з’явилися на прибудові біля "будинку з однією стіною" у Воронцовському провулку, 6А. Власник понад 20 років утримує споруду як домоволодіння в незавершеному стані. На естетичний вигляд споруди скаржаться місцеві жителі, що живуть поруч з пам'яткою архітектури. Які вимоги до прибудов та ремонтних робіт поруч з об'єктами культурної спадщини — розбиралися кореспонденти Суспільного.
Незаконні конструкції біля будинку-стіни у Воронцовському провулку 6А знесли, повідомив у своєму Фейсбуці начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю Олександр Авдєєв. Чиновникам невідомо, чи робив власник обстеження будівлі, технічні характеристики будинку-стіни. Невідомо, наскільки все безпечно і відповідає вимогам, пояснив службовець.
"Власник понад 20 років тому почав будівельні роботи там. Ще у 2011 році був виданий дозвіл інспекцією ДАБК на початок будівельних робіт. Ми розуміємо, що там була якась власність у замовника будівництва. Але наприкінці 12-13 року. Місцеві жителі почали бити тривогу, що руйнується пам'ятник архітектури", — прокоментував Олександр Авдєєв.
Жителі міста відреагували на забудову пам'ятки. Дехто навіть викликах поліцію та намагався зв'язатися з представниками ЮНЕСКО.
"Я тільки йду і думаю: "Ким треба бути, аби зробити це!? Аби таку пам'ятку архітектури споганити", — поділилась місцева жителька Раїса.
"Вони два дні оце робили. Дах зробили. Моя сусідка активістка, пішла зателефонувала в ЮНЕСКО, викликали поліцію і сказали, що вони роблять підвал", — розповідав про поновлення будівельних робіт у провулку житель Олександр.
"Особисто я, як одесит, проти таких забудов. Це дійсно важливе для нас всіх місце. Я думаю, що у цього місця є якийсь законний власник. І він, напевно, теж має право якось розпоряджатися своїм майном", — додав Кирило.
За словами начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Олександра Авдєєва, власник на зв'язок не вийшов та відповідних документів на споруду не надав. Проте, за тими документами, які є у замовника будівництва — ця прибудова є домоволодінням:
"Коли він отримував документи, це був 2011 рік і у нас це був історичний ареал — стара Одеса, скажімо так. А на сьогодні це вже ареал ЮНЕСКО. І там зовсім інші вимоги будівництва, якщо ми будемо їх порівнювати з тими, що у нас були до 2011 року".
Найціннішим для архітектури є збереження цього образу будинку-стіни, аби ця ілюзія не зникла в результаті нового будівництва, прокоментував старший викладач архітектурно-художнього інституту ОДАБА Юрій Снядовський:
"Коли проєктується ця нова будівля, вона має бути так спроєктована, щоб цю концепцію зберегти, залишити її недоторканою. Саму пам'ятку на Воронцовському провулку краще привести в первинний вигляд. Бо таку споруду вже складно чимось довершити".
Начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю Олександр Авдєєв пояснив, як має розпочинатись процедура будівництва поруч з пам'ятками архітектури:
“Якщо у вас пам'ятка - ви все одно повинні отримати дозвільний документ, який видає центральний орган влади у Києві. Ми можемо надавати дозвільні документи не на пам'ятки архітектури, які знаходяться в центральному ареалі. Але все одно треба отримувати погодження в Мінкультури перед початком будівельних робіт".
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області