Харківський стріт-арт художник Гамлет Зіньківський відвідав Одесу та представив документальну стрічку про деокупацію Ізюму “Обережно! Життя триває”.
Прем’єра документальної стрічки “Обережно! Життя триває” режисера Антона Штуки відбулась в національній програмі Одеського міжнародного фестивалю 2024. 1 вересня в Єврейському культурному центрі Beit Grand відбувся спецпоказ фільму в Одесі. Показ стрічки супроводжувався збором коштів на ремонт автівки для Сил оборони.
Стрічка “Обережно! Життя триває” розповідає про подорож харківського стріт-арт художника Гамлета Зіньківського, до звільненого міста Ізюм, що в 60 км від лінії фронту. Художник малює свої роботи на вулицях зруйнованого під час російської окупації міста та зустрічає місцевих жителів, бачить їх повсякдення, їхній стан, чує їхні історії.
"Насправді, це все Антон (режисер фільму — ред.). Якщо б він мене не затягнув Ізюм, я б сам поїхав малювати. Просто дуже класно, що була поруч людина з камерою, яка це знімала. І можна навіть ностальгувати, подивитися, як воно взагалі було. Насправді дуже цікаво для мене, коли я малюю на вулиці, дуже багато чого залишається за моєю спиною, чого я не бачу. І дуже прикольно бачити такий погляд з історії, що відбувається навколо. Так що дякую за фільм", — сказав Гамлет Зіньківський.
Режисер Антон Штука розповів, що на знімання матеріалу пішло близько трьох місяців. За його словами, знайти героїв для фільму та опитати їх було важко:
"Це люди з травмами. І, як правило, такі люди не дуже йдуть на контакт. Насправді ми знімали це рік тому. У нас було кілька виїздів. Тобто ми кілька разів їздили в Ізюм. До цього був один день в Києві, ми знімали. До цього був один день, що ми знімали в Купільську. Також ми знімали після основного виїзду ще два рази по кілька днів. Тобто загалом робота була місяці три. Це знімання, але знову ж таки, це з перервами і з виїздами такими окремими. Потім був період монтажу, домонтажу, фіналізації. У результаті фільм з'явився у квітні цього року".
Режисер також зазначив, що більшість героїв — це люди, яких команда зустрічала під час зйомок іншого документального проєкту:
"Якось ми з ними залишалися на зв'язку. Я собі планував, що мені хочеться розказати історію цих людей. Мені здається, для документаліста знову ж таки важливо знайти свого героя, і коли у тебе знаходиться конект і коли герой тобі цікавий, то, в принципі, все йде досить швидко, легко".
"Я вже вкотре дивлюсь документальне кіно часів повномасштабного вторгнення і розумію, що це, напевне, зараз найголовніший наш мистецький напрям, який дуже потужно розвивається. Я вважаю, що саме реальність треба фіксувати для того, щоб потім це все відрефлексувати, треба зафіксувати це для історії. І це для того, щоб потім ми якось могли озирнутися", — поділилась враженнями одна з відвідувачок показу фільму “Обережно! Життя триває”.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області