Одеські митці створили на 3D-принтері скульптури "Близнюки" й "Лаокоон та його сини". Над своїми проєктами автори працювали в межах "Дуже цифрової резиденції", а готові роботи подарували Музею сучасного мистецтва, розповіла кореспондентка Суспільного.
За словами автора скульптури "Близнюки" Данила Барабаша, експозиція складається з двох частин, а над її створенням працювали майже два місяці. У своїй роботі автор спробував показати містян, на яких тиснуть сучасні забудови.
"Близнюки – це уособлення звичайних беззахисних людей, на яких тисне сучасна забудова. Насамперед були відскановані янголята в інтер'єрі, потім з ними провели невелику роботу з 3D-виправлення та підготовки виробництва. Після чого треба було вирізати на спеціальному верстаті зворотну форму цієї моделі і залити її полімерною бронзою", – пояснив Барабаш.
Скульптуру "Лаокоон та його сини" виготовили з пластику на 3D-принтері. Це зменшена копія "Лаокоона", який встановили біля Археологічного музею Одеси, розповіла авторка роботи Віра Лютенко.
"Відмінність полягає в тому, що змії замінені на дроти. Лаокоона я представила як символ одеської архітектури, а дроти огортають її зверху і донизу. Через них не можемо бачити всієї цілісності архітектури, і вони її ніби-то душать і хочуть знищити", – поділилася Лютенко.
За словами авторки, вона створювала скульптуру протягом двох тижнів.
"За допомогою фотограмметрії відсканували справжнього Лаокоона, потім в 3D програмі замінили змій на дроти. Після цього вже надрукували на 3D-принтері й пофарбували", – додала Віра Лютенко.
Експонати "Близнюки" та "Лаокоон та його сини" передали на баланс Одеському музею сучасного мистецтва, розповіла координаторка проєкту "Дуже цифрова резиденція" Яна Бойцова.
"Ми презентували дві роботи, які були створені під час резиденцій нашими скульпторами в Музеї сучасного мистецтва. Для нас дуже важливо, що такі роботи й надалі будуть експонуватися. Тобто ідеї, які ми заклали під час проєкту, поширюватимуться й житимуть. Саме музей відібрав окремо два експонати, які їх зацікавили", – розповіла Бойцова.
Ірина Вишневська останні 5 років займається живописом. Жінка прийшла подивитися на скульптури, оскільи також мріє займатися подібним мистецтвом.
"Я вважаю, що я мега щаслива людина, нагадую собі машину часу, яка прожила в різних епохах, і цікавлюся цим предметно. Всім треба йти і дивитися, тому що це щось нове, це те, що завтра буде буденним. А зараз ось просто зловити цей момент, коли ти свідок зародження, принаймні у нас, нового напряму в сучасному мистецтві", – поділилася Ірина.
Читайте також
- "Голос Одеси". У міському саду відкрили музичну інсталяцію
- В Одесі презентували 3D-скульптури об'єктів культурної спадщини міста
- Одеські студенти друкують на 3D-принтері захисні щитки для лікарів