Збитки державі на 16,4 млн грн: завершили слідство у справі депутата Одеської облради

Збитки державі на 16,4 млн грн: завершили слідство у справі депутата Одеської облради

Депутата Одеської обласної ради та колишнього голову однієї з територіальних громад області підозрюють у привласнені 10,4 млн грн при закупівлі вуличних світильників. Слідство у справі завершили, стороні захисту відкрили матеріали для ознайомлення.

Про це 21 червня повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

За інформацією слідства, у 2018 році депутат Одеської облради уклав із селищним головою однієї з територіальних громад області договори на виконання робіт з облаштування вуличного освітлення. Зробив він це нібито в обхід тендерних процедур з підконтрольним йому товариством.

Учасники штучно розподілили предмет закупівлі на частини, відзначили в прокуратурі. Вартість робіт за кожну частину не перевищувала 1,5 млн грн, а договори уклали без застосування електронної системи закупівель. Це дало можливість підряднику завищити ціни світильників у шість разів.

Згодом депутат облради нібито організував підроблення актів приймання виконаних будівельних робіт, до яких включили неправдиві відомості щодо витрат. Через це на рахунок його підприємства безпідставно перерахували 6 млн грн. Згодом викрили ще один епізод — на суму 10,4 млн грн.

Такі дії завдали державі збитків у розмірі 16,4 млн грн, розповіли в антикорупційній прокуратурі. Дії чоловіків кваліфікували за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364Зловживання владою або службовим становищем та ч. 3 ст. 28 та ч. 1 ст. 366Службове підроблення Кримінального Кодексу України. Статті передбачають від трьох до шести років позбавлення волі.

За даними судового реєстру, мова йде про роботи, які виконувала компанія "Укрмежбуд". Екскерівником та засновником фірми є депутат Одеської обласної ради Микола Дерев’янко.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок