Черешня, полуниця, абрикос, лохина: на які фрукти та ягоди впали ціни в Одесі

Черешня, полуниця, абрикос, лохина: на які фрукти та ягоди впали ціни в Одесі

Після тижневих дощів асортимент сезонних фруктів на одеському "Привозі" збільшився. У продажу є черешня, полуниця, абрикос, персик, лохина. Які місцеві фрукти дорожчі за імпортні, що купують жителі Одеси та чи стане цьогорічне варення дорожчим ніж минулого року — у матеріалі Суспільного.

Євгенія торгує на "Привозі" абрикосом. Жінка розповіла, що цей фрукт з’явився на прилавках нещодавно. У продажу є як імпортний, так і український, однак український абрикос по вартості дорожчий.

"Він тільки з'являється, лише перший день сьогодні в нас. 100 гривень молдавський і 120 наш, він трошки дорожчий на закупці. Є також нектарин, сливовий та манговий. Той, що схрещений з манго дуже рідкісний, його важко знайти. Коштують 120 та 150 гривень", — сказала Євгенія.

Ціни фрукти на одеському "Привозі"
Абрикоси на одеському ринку "Привоз". 19 червня 2024 року . Суспільне Одеса

Покупчиня Наталя купила абрикос по 35 гривень за кілограм. Вона зазначила, що буде робити варення, бо заморозити фрукти в цьому році не вийде.

"Раніше ми морозили фрукти, а зараз робити це неможливо, світло вимикають. Тому купила на закрутки, будемо варити компоти та варення", — прокоментувала жінка.

На відміну від абрикоса, лохина не падає в ціні. Покупчиня Олена розповіла, що віддала 500 гривень за кілограм.

"Українська лохина трохи дорожча, але смачна, як в лісі. Зараз вона коштує 500 гривень. У липні буде дешевше, поки вона тримає нормальну ціну", — зазначила Олена.

Черешня, полуниця, абрикос, лохина: ціни фрукти на одеському "Привозі"
Ягоди на одеському "Привозі". 19 червня 2024 року. Суспільне Одеса

Продавчиня Інна відзначила, що весь товар привозять переважно з України, зокрема з Одеської області.

"Зараз з Молдови нічого не привозять, митниця не пускає. Все з Одеської області: Кілія, Подільськ. Полуниця, черешня, абрикос — все з України. Ціна 150, 90 і 100", — озвучила вартість фруктів Інна.

Надія також продає на "Привозі". За її словами, ціни на сезонні фрукти залишилися на рівні минулого року та не підіймалися.

"Ціни в нас як у всіх, навіть нижче, щоб всі приходили купували. Цього року багато фруктів: черешня, персик, абрикос. Тому вартість на них набагато менша, ніж була минулого року", — відзначила продавчиня.

Ціна на черешню на одеському "Привозі"
Ціна на черешню на ринку "Привоз". Одесь, 19 червня 2024 року. Суспільне Одеса

Покупця Володимира ціни влаштовують. Чоловік розповів, що під час покупки, перш за все, орієнтується на якість.

"Я завжди дивлюсь на якість. Підходжу, все куштую і тільки тоді беру. Ціни тут менші, ніж у нас на Белінського, там взагалі за межею", — зізнався Володимир.

Які ціни сезонні фрукти та ягоди на одеському "Привозі"
Асортимент фруктів та ягід у однієї з продавчинь на "Привозі". Одеса, 19 червня 2024 року . Суспільне Одеса

Галина — гуртова продавчиня на "Привозі". За її словами, фрукти на закрутки та варення люди беруть гуртом.

"Купують по 40, 30, 20 ящиків. Є "оптовики", які беруть одразу по 50 ящиків, а є ті, які тільки по два ящики. Зазвичай беруть на закрутки, людям треба якось жити", — розповіла Галина.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок