"Боротьба з корупцією має ключове значення": інтерв'ю з посолкою США в Україні Бріджит Брінк

"Боротьба з корупцією має ключове значення": інтерв'ю з посолкою США в Україні Бріджит Брінк

Ексклюзивно

В Одесі 14 червня з робочим візитом побувала Посолка США в Україні Бріджит Брінк. Вона зустрілась з керівництвом Державної прикордонної служби та Одеського регіонального управління Морської охорони. В інтерв'ю Суспільному посолка розповіла про боротьбу з корупцією, безпекову угоду та підтримку України після президентських виборів США.

Чи можуть Сполучені Штати допомогти Україні захистити такі великі міста, як Одеса, та її припортову інфраструктуру?

Важливою частиною мого візиту була зустріч з представниками української прикордонної служби та морської охорони. Також я зустрілася з представниками Одеського морського порту і мала можливість на власні очі побачити наслідки масованих російських ракетних та дронових атак. Враховуючи постійні обстріли, яких зазнає Одеса, я прагнула краще зрозуміти, яким чином Сполучні Штати можуть продовжувати допомагати вам захищати себе.

Я також поспілкувалася з партнерами з різних країн під час Black Sea Security Forum, де однією з важливих тем було питання свободи мореплавства. Зважаючи на всі труднощі, Україна зараз спроможна забезпечити функціонування морського гуманітарного коридору, що є дуже важливим. Мова йде про значну кількість вантажів, які були перевезені. Вже понад 1850 суден пройшли через Чорноморський коридор у порти біля Одеси й саму Одесу. Вони перемістили 52 млн тонн вантажів, щоб прогодувати світ і підтримати економіку України.

13 червня Україна та Сполучені Штати підписали важливу безпекову угоду на 10 років. Скажіть, будь ласка, як це може змінити відносини між нашими країнами?

Це дуже важлива угода, яка підписана президентом Байденом і президентом Зеленським, щоб продовжити нашу співпрацю у захисті і безпеці для України. Ця угода поглиблює те, про що президент Байден говорив ще у травні 2022 року. Мова йде про 10-річні зобов'язання зараз та в майбутньому, щодо зміцнення безпеки України. Це фактично є мостом для руху України до членства у НАТО.

Зараз ми обговорюємо приблизно 15 безпекових угод для України. Деякі такі угоди або вже підписані, або мають бути підписані. Це буде мати істотне значення для безпеки України.

Але ж ця угода не була ратифікована Конгресом. Чи може якось Україна отримати гарантію, що з часом вона не буде розірвана?

Я мала нагоду провести багато часу з членами нашого Конгресу, як під час їхнього візиту до України, так і під час мого перебування в Сполучених Штатах. Можу сказати, що підтримка України і з боку адміністрації, і з боку Конгресу, і з боку американського народу, є сильною.

Прагнення України до членства в Європейському Союзі і в НАТО, прагнення бути демократичною, прозорою і сильною процвітаючою державою — це все буде сприяти тому, що вона згодом може набути такого членства. І такий результат сприятиме просуванню національних інтересів наших обох держав.

На початку червня NBC News опублікували матеріал про те, що начебто українські посадовці "роздратовані" тим, що посол США в Україні, тобто ви, приділяє багато уваги антикорупційним заходам, створюючи начебто "не потрібну напругу в умовах війни". Чи чули ви про цю новину і яке ваше ставлення до неї?

Боротьба з корупцією має ключове значення для спроможності України вести боротьбу під час війни. Це також важливо, аби забезпечити своє майбутнє, як суверенної, процвітаючої демократії, яка прагне інтегруватися в Євросоюзі та НАТО. Я знаю, що цього прагне президент Зеленський і народ України. І від імені президента Байдена, і від імені нашої адміністрації я співпрацюю з керівництвом України, аби досягати цих цілей. І звісно ми співпрацюємо з урядом, з Верховною Радою та громадянським суспільством.

Наскільки гостро, на вашу думку, зараз стоїть питання корупції в Україні на третій рік повномасштабної війни?

Навіть під час війни влада, у тому числі парламент і народ України, докладають зусиль для того, щоб вести боротьбу з корупцією. І це дало Україні спроможність домогтися початку переговорів щодо вступу до ЄС. Це дало можливість МВФ продовжувати виділяти кошти для підтримки української економіки. І це дало можливість Сполученим Штатам і нашим партнерам надавати допомогу Україні у її теперішній боротьбі.

Я думаю, всі погодяться з тим, що треба зробити ще більше. Ми, Сполучені Штати Америки, робимо великі інвестиції у вашу країну. Ми хотіли б, щоб ви досягли своїх цілей. І я, і вся адміністрація, ми налаштовані на те, щоб допомогти вам це зробити. Нелегко робити такі кроки, щоб створити сприятливий інвестиційний клімат, якого Україна потребує для відновлення та зміцнення власної економіки.

Зараз Сполучені Штати вже знаходяться на етапі передвиборчого процесу. Серед іншого, через це Джо Байден не підтвердив свою участь в Українському Саміті Миру. Скажіть, будь ласка, чого чекати Україні після цих виборів, до чого готуватися?

Як дипломат, я не можу коментувати якісь внутрішньополітичні події в Сполучених Штатах і передвиборчі процеси. Але я можу сказати наступне, закордонна політика США ґрунтується на наших цінностях, а також зовнішньополітичних інтересах. І ці фундаментальні цінності і наші національні інтереси збігаються з підтримкою України, щоб вона була успішна у боротьбі за свободу і незалежність.

Ця підтримка також спрямована на те, щоб Путін не мав змоги перекроїти кордони України та Європи.Така підтримка відповідає нашим цінностям та зовнішньополітичним інтересам. Підтримка спрямована на те, щоб Україна змогла трансформуватися у сильну демократію і з часом стати частиною Європейського Союзу і НАТО.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок