Експосадовець Одеської митниці має повернути державі понад 2,8 млн грн — САП

Експосадовець Одеської митниці має повернути державі понад 2,8 млн грн — САП

Апеляційна палата ВАКС підтвердила законність стягнення необґрунтованих активівАктиви, щодо яких судом на підставі поданих доказів не встановлено, що вони або грошові кошти, необхідні для їх придбання, були набуті за рахунок законних доходів. — квартиру в Одесі та два паркомісця за понад 2,8 млн грн з експосадовця Одеської митниці.

Про це 5 червня повідомили в пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За інформацією прокуратури, апеляційна палата ВАКС постановила стягнути з колишнього посадовця митниці машиномісця в елітному житловому комплексі у центрі Одеси, а не їхню вартість, як було визначено судом першої інстанції. Також колегія суддів частково задовольнила апеляційну скаргу відповідача в частині стягнення іншого необґрунтованого активу – квартири в тому ж ЖК, що й паркомісця. Суд постановив стягнути з експосадовця не сам необґрунтований актив, а його вартість — 2,446 млн грн.

У лютому 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції виявило в одеського митника необґрунтований актив — квартиру в Одесі та два паркомісця за 2,8 млн грн. В агентстві уточнили, що провели моніторинги способу життя посадовця і виявили подарунок від матері-пенсіонерки вартістю 2,8 млн грн.

У НАЗК зазначили, що реальної можливості накопичити гроші на придбання цієї квартири і паркомісць жінка не мала: з 1998 по 2020 вона отримала 16 632 грн. Її пенсія на дату придбання нерухомості складала 2 750 грн на місяць. Також жінка мала субсидію на газ.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок