З початку виборчої кампанії поліцейські Одещини отримали 472 повідомлення пов'язаних з порушенням виборчого законодавства. Про таке повідомив голова Нацполіції в Одеській області Олег Бех.
За його словами, загалом правоохоронці склали 108 протоколів про адміністративні правопорушення, більшість з яких стосується виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвибороної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, тираж та осіб, які були відповідальні за випуск. Матеріали справ уже направили до суду, наголосив Бех.
Також слідчі розпочали розслідування 39 кримінальних проваджень, які стосуються порушення щодо підкупу виборців, перешкоджання здійснення роботи виборчої комісії та фальсифікації, підроблення, пошкодження, знищення виборчої документації. Крім того, 22 жовтня поліцейські отримали повідомлення про те, що в одній із дільниць Овідіопольської ОТГ підрахунку бюлетенів члени комісії виявили, що не вистачає 300 штук. За словами Беха, наразі поліцейські проводять перевірку.
Як розповів голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций, для забезпечення громадського порядку у день виборів залучать майже 9 тисяч правоохоронців, які працюватимуть цілодобово.
Зокрема за словами Олега Беха, на дільницях чергуватимуть поліцейські та працівники ДСНС. Вулиці міста у посиленому режимі патрулюватимуть нацгвардійці та поліцейські превентивної діяльності.
Станом на 8:00 23 жовтня 428 дільничних виборчих комісій отримали бюлетені та взяті під охорону поліції, додав Бех.
Що відомо
- Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
- У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
- Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", у місцевих виборах планують взяти участь 59% українців, але 56% вважають, що після них ситуація у їхньому населеному пункті не зміниться. 27% українців думають, що вибори принесуть зміни на краще, а 8% — гірше.