В Одесі зроблять муніципальний штрафмайданчик: на його облаштування треба 9 млн грн

В Одесі зроблять муніципальний штрафмайданчик: на його облаштування треба 9 млн грн

Евакуатор, евакуація авто в Одесі
Евакуація авто в Одесі. Пушкінська

В Одесі планують створити муніципальний майданчик для зберігання евакуйованих автомобілів. На проєктування та капітальний ремонт виділеної для нього території необхідно 9 мільйонів гривень.

Виділення коштів розглянули 22 квітня на засіданні депутатської комісії з питань бюджету. Відповідні зміни до бюджету мають затвердити на сесії міськради, яка відбудеться 24 квітня.

Для майданчика виділили ділянку на розі вулиці Вапняна та Хаджибейської дороги. За словами директора департаменту транспорту Одеської міськради Володимира Хитренка, площа майданчика — 15 соток, на ньому зможуть розмістити 60 автомобілів.

"Для роботи з цим майданчиком ми очікуємо два евакуатори, які будуть здійснювати евакуацію по місту. Одна машина може десь до п'яти евакуацій на день робити — це реальні цифри, які ми можемо рахувати, з урахуванням виписання штрафу, транспортування. Два евакуатори — десять машин на добу", — зазначив посадовець.

Депутат Одеської міськради та член бюджетної комісії Олег Звягін запитав, за який час кошти на створення майданчика повернуться до бюджету. Володимир Хитренко відповів, що не можна розглядати це як комерційний проєкт, але враховуючи наявні тарифи, то це може відбутись за два роки. Якщо тарифи збільшать — за рік.

Наразі в Одесі штраф за неправильну парковку становить 680 гривень. Вартість евакуації — 600-850 гривень залежно від маси транспортного засобу, зберігання на майданчику — 120 грн за добу, уточнив директор департаменту транспорту.

Члени депутатської комісії підтримали виділення коштів. Затвердити це рішення має міська рада на сесії 24 квітня.

Евакуйовувати неправильно припарковані автівки буде комунальна установа "СМЕП". На виконавчому комітеті 15 лютого їй погодили відповідні зміни до статуту. Таким чином місто планує боротися з безхазяйними автівками, залишеними на вулицях міста, а також з неправильним паркуванням, зазначив тоді мер Одеси Геннадій Труханов.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок