"Паркуються де попало, як попало": в Одесі хочуть дозволити комунальній установі здійснювати евакуацію машин

"Паркуються де попало, як попало": в Одесі хочуть дозволити комунальній установі здійснювати евакуацію машин

Евакуація авто
Евакуація авто в Ужгороді. Фото: Діана Шух | Суспільне Ужгород

В Одесі можуть дозволити комунальній установі "Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ" проводити евакуацію неправильно припаркованих авто. Відповідні зміни до статуту планують затвердити на сесії міськради.

Про це 15 лютого на позачерговому засіданні виконавчого комітету повідомив Одеський міський голова Геннадій Труханов.

За його словами, щоб "СМЕП" міг здійснювати евакуацію транспортних засобів, необхідно внести зміни до статуту комунальної установи та додати відповідний пункт. Таким чином місто планує боротися з безхазяйними автівками, залишеними на вулицях міста, а також з неправильним паркуванням.

"Ми довго до цього йшли, нарешті маємо майже всі складові, щоб боротися з безхазяйними автівками та порушниками правил дорожнього руху. Така ситуація у нас є і вона не випадкова і не одна, тому що паркуються де попало, як попало, і ми не можемо більш ефективно впливати на цю ситуацію", — сказав Геннадій Труханов.

Також зміни планують внести в цільову міську програму "Безпека дорожнього руху". Туди додадуть два нових пункти — облаштування штрафмайданчиків та сплата розмитнення евакуаторів. Останні Одесі надасть Німецьке товариство міжнародного співробітництва, додав міський голова.

"Ми зможемо отримати ці евакуатори, розрахувати тариф, облаштувати майданчики й більш ефективно боротися з тим, хто не хоче паркуватися правильно", — додав Труханов.

У проєкті щодо змін у програму "Безпека дорожнього руху" зазначено, що на облаштування майданчиків для зберігання евакуйованих автівок у 2024 році необхідно дев'ять мільйонів гривень. На сплату податків та зборів для ввезення евакуаторів в Україні — 5,075 мільйона гривень.

евакуація авто в Одесі
Зміни, які пропонують внести до міської програми "Безпека дорожнього руху" в Одесі. Фото: скриншот із проєкта про внесення змін до програми "Безпека дорожнього руху"

Члени виконкому підтримали обидва проєкти — і зміни до статуту комунальної установи, і до цільової міської програми. Далі їх винесуть на розгляд депутатів Одеської міської ради.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок