"Хочемо показати красу України": американські художники розмалювали три стіни в Одесі

"Хочемо показати красу України": американські художники розмалювали три стіни в Одесі

В Одесі з’явилися три стінописи від американських вуличних художників. Локацією для своїх робіт митці з Лос-Анджелесу обрали Аркадію. Суспільному вони розповіли, чому приїхали в Україну, як створюють мурали та документальний фільм про війну в Україні.

Митці Бандит, Джонні та Тристан Джордж приїхали в Україну, щоб створити проєкт "Стійкі кольори". Вони створюють документальну стрічку про Україну, частиною якої є роботи художників — мурали на розтрощених будівлях і не тільки по всій Україні, розповіла координаторка проєкту Катерина Тимченко.

"Нашу стрічку від інших відрізняє мистецтво, тому що ми створюємо мурали на розтрощених будівлях і не тільки по всій Україні. Для того, щоб створити нові спогади, для людей, які виборюють свою свободу ціною життів. Все вони роблять за власний кошт і все це тільки їхня ідея. Ми не маємо жодних спонсорів, жодних донатів, все робимо самотужки", — зазначила Катерина.

Американські художники розмалювали три мурали в Одесі
Стінопис "Жінка-захисниця" в Одесі. Робота Johnny

Процес створення стінописів фільмує Тристан Джордж. За його словами, вони хочуть показати світу, наскільки красивою є Україна. До Одеси митці побували в різних містах країни

"Одна з причин, чому ми приїхали до Одеси — бо це прекрасне місто, як і вся ваша країна. Багато новинних ресурсів показують лише погане, ми ж хочемо показати наскільки красивою є Україна, і чому ви так наполегливо боретеся за свою землю. Вони показують лише погані події, а ми хочемо показати красу вашої країни, тому що це важливо", — розповів Тристан.

Американські художники створили три мурали в Одесі
Мурал, який в Одесі створили американські художники. Робота Bandit

Вперше художники завітали до України у 2023 році. Тоді вони створили мурали в Ірпені, Бучі, Дмитрівці, Харкові та Ізюмі.

"Ми говорили про те, щоб приїхати сюди дуже давно. І ми зробили багато хороших робіт, коли були тут вперше. І ми вирішили повернутися сюди, ми мали закінчити наш документальний фільм. Нам подобаються люди тут, ми не могли дочекатися, коли повернемося", — поділився Джонні.

В Одесі художники створили три стінописи на різних локаціях. На двох з них зображені українські жінки, на третьому — дівчинка та соняшник. У планах художників відвідати також Миколаїв та Херсон.

Американські художники розмалювали три стіни в Одесі
Мурал, який в Одесі створили американські художники. Робота Bandit

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок