ВАКС дозволив провести спецрозслідування щодо ексмера Одеси

ВАКС дозволив провести спецрозслідування щодо ексмера Одеси

Олексій Костусєв
Колишній міський голова Одеси Олексій Костусєв. Фото: Олексій Костусєв/Facebook

Вищий антикорупційний суд надав дозвіл на здійснення спецрозслідування стосовно колишнього мера Одеси Олексія Костусєва, який є одним із підозрюваних у справі про заволодіння одеським аеропортом.

Про це 22 лютого повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Зазначається, що суд задовольнив клопотання детективів НАБУ та дозволив здійснювати спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього міського голови Одеси. Він є фігурантом справи про заволодіння аеропортом "Одеса" та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності.

"Це рішення дасть можливість завершити досудове розслідування щодо підозрюваного та скерувати справу до ВАКС для розгляду по суті", — пояснили в САП.

11 грудня 2023 року Олексію Костусєву обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Захід застосують, коли його затримають та доставлять для проведення розслідування.

Справа аеропорту "Одеса"

За даними НАБУ та САП, у 2011 році група людей, серед яких колишній міський голова Одеси Олексій Костусєв, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомих в регіоні бізнесмени Борис Кауфман та Олександр Борухович розробили схему, за якою комплекс із власності міста перейшов у спільну власності приватної компанії та територіальної громади.

Схема заволодіння Міжнародним аеропортом Одеса
Схема заволодіння Міжнародним аеропортом "Одеса". Фото: НАБУ

Слідство вважає, що в результаті цих дій місто повністю втратило будь-який контроль над аеропортом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Аби аеропорт не можна було повернути у власність громади, усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який 10 років не погашали, додали в САП.

29 серпня п'ятьом особам повідомили про підозру у незаконному заволодінні аеропортом та 2,5 мільярдами гривень доходу від його діяльності. Серед них — колишній Одеський міський голова Олексій Костусєв, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомих в регіоні бізнесмени Борис Кауфман і Олександр Борухович.

16 жовтня стало відомо, Вищий антикорупційний суд арештував майно міжнародного аеропорту "Одеса".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок