Колишньому міському голові Костусєву обрали запобіжний захід у справі про заволодіння аеропортом "Одеса"

Колишньому міському голові Костусєву обрали запобіжний захід у справі про заволодіння аеропортом "Одеса"

Колишньому міському голові Костусєву обрали запобіжний захід у справі про заволодіння аеропортом "Одеса"
Фото: Олексій Костусєв/Facebook

Колишньому меру Одеси Олексію Костусєву обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у справі про заволодіння аеропортом "Одеса".

Про це 11 грудня повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ обрав запобіжний захід для підозрюваного у справі щодо незаконного заволодіння майном аеропорту "Одеса", колишньому міському голові Олексію Костусєву.

"Після затримання підозрюваного та доставлення до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу", — повідомили у САП.

У жовтні Національне антикорупційне бюро України оголосило Олексія Костусєва в розшук.

Справа про заволодіння майновим комплексом "Міжнародного аеропорту "Одеса"

За даними НАБУ та САП, у 2011 році група людей, серед яких колишній міський голова Одеси Олексій Костусєв, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомих в регіоні бізнесмени Борис Кауфман та Олександр Борухович розробили схему, за якою комплекс із власності міста перейшов у спільну власності приватної компанії та територіальної громади.

Схема заволодіння аеропортом "Одеса".
Схема заволодіння Міжнародним аеропортом "Одеса". Фото: НАБУ

Слідство вважає, що в результаті цих дій місто повністю втратило будь-який контроль над аеропортом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Аби аеропорт не можна було повернути у власність громади, усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який 10 років не погашали, додали в САП.

29 серпня п'ятьом особам повідомили про підозру у незаконному заволодінні аеропортом та 2,5 мільярдами гривень доходу від його діяльності. Серед них — колишній Одеський міський голова Олексій Костусєв, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомих в регіоні бізнесмени Борис Кауфман і Олександр Борухович.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок