Сільське господарство під час війни: чи буде дефіцит продуктів та як впливає мобілізація

Сільське господарство під час війни: чи буде дефіцит продуктів та як впливає мобілізація

Сільське господарство під час війни: чи буде дефіцит продуктів та як впливає мобілізація
Робота комбайна, Одеська область, фото ілюстративне. Фото: Суспільне Одеса

В Україні триває весняна посівна кампанія. Чи варто очікувати дефіциту продукції та як впливає на сільське господарство мобілізація під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса розповів генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.

Він зазначив, що цьогоріч не передбачається дефіциту по будь-якій з культур, які сіють чи саджають в Україні. За оцінками експертів, додав Павло Коваль, цьогоріч врожай зернової групи очікують у розмірі близько 45 мільйонів тонн.

"Це десь трошки менше буде, ніж минулого року, значно менше, ніж у рекордному 2021 році, але і таких обсягів буде абсолютно достатньо для не просто забезпечення, а для гарантування продовольчої безпеки в Україні, а також для формування значного експортного потенціалу", — розповів аграрій.

Тож, на думку Павла Коваля, наразі варто розширювати логістичні способи експортувати продукцію за кордон, адже наразі це лишається великою проблемою.

Розповів директор Української аграрної конфедерації й про нестачу кваліфікованої робочої сили на деяких підприємствах через мобілізацію:

"Кращі трактористи, механізатори, а часто й інші професії, агрономи, ветеринари, були мобілізовані або добровільно виявили бажання захищати свою Вітчизну в рядах української армії й інших силових структур. І це ми відчуваємо у своєчасному виконанні технологічних операцій, у їх якісному виконанні".

За його словами, через мобілізацію спеціалістів стає складно планувати роботу сільського господарства. Тож Павло Коваль зазначив, що керівництву країни потрібно ретельно контролювати питання з бронюванням на підприємствах:

"Не можна зупинити молокозаводи, хлібзаводи, зупинити компанію посівну, бо збирати нічого буде. Тому всі ці питання потрібно вирішувати комплексно".

Він додав, що наразі ситуація контролюється й процеси не зриваються, але "з кожним місяцем стає дещо складніше й складніше".

Читайте також

  • На Одещині стартувала посівна: які культури вирощуватимуть
  • За сім місяців через "зерновий коридор" Україна експортувала 22 млн тонн агропродукції
  • Через завищені ціни та посуху: Одещина займає останні місця з продажу сільськогосподарської землі

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок