На Одещині три тисячі людей отримали направлення на протезування

На Одещині три тисячі людей отримали направлення на протезування

На Одещині три тисячі людей отримали направлення на протезування
. Робітник ортопедичної клініки в Києві працює з протезом ноги, 25 травня 2022, фото: AFP via Getty Images

У 2022 році три тисячі жителів Одеської області отримали направлення на протезування. Про це під час брифінгу 16 березня у Медіацентрі Україна – Одеса розповів директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Кольцов.

Всього було видано 25 тисяч направлень (одна людина може отримати кілька) для трьох тисяч людей з Одеської області, а також трьох тисяч з Херсонської та Миколаївської областей.

“Після отримання повного пакета документів наші фахівці дзвонять людині, пропонують обрати підприємство, підписують з підприємством договір та після 45 днів підприємство повинно зробити протез. Торік ми забезпечили протезами 100% військових та цивільних осіб, які мали відповідні документи у 2022 році”, – додав Віталій Кольцов.

Як військовому безкоштовно отримати протез

Учасники бойових дій в Україні мають право на безкоштовне протезування. Для того, щоб отримати протез потрібні заява, паспорт, реєстраційний номер платника податків, рішення військово-лікарської комісії та витяг з наказу командира частини. Заяву на отримання протеза можна подати через підрозділ з питань соціального захисту, центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет особи з інвалідністю.

Як заявила директорка Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної військової адміністрації Наталія Одарій-Захар’єва, черги на отримання протезування в Одеській області немає.

Читайте також

  • "Реабілітація лише на паперах": як в Україні відновлюють здоров'я військових після поранень
  • Навчитися ходити заново: як в Одесі реабілітують військових після поранень на фронті
  • Втратив око "на нулі": інтерв’ю з адвокатом-розвідником з Одеси, який отримав поранення на Донеччині

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок