Ситуацію зі світлом в Одеській області вдалось повернути до стану, який був на ранок 4 лютого. За тиждень роботи нових графіків жителі Одеси та Одеського району мали світло 19 годин на добу, а в області — 22 години. Про це розповів генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор'єв, передає кореспондентка Суспільного.
За його словами, енергетики працюють, щоб остаточно ліквідувати наслідки масштабної аварії, яка сталася 4 лютого на одній із підстанцій НЕК Укренерго внаслідок російських атак 26 січня. Наразі в регіоні є мережеві обмеження, через це застосовуються графіки погодинних відключень навіть тоді, коли дефіциту в енергосистемі України немає.
"Ці наслідки ліквідує НЕК Укренерго, але вони просили нас про допомогу. Ми надали фахівців і свою техніку, Працювали разом цілодобово, тому нам на сьогодні вдалося повернутися на ту ситуацію, яка була на 4 лютого ранку", — прозповів Дмитро Григор'єв.
Позитивно на ситуацію зі світлом в регіоні вплинули і допомогли скоротити години обмеження електроенергії потужні генератори від Міненерго і ДТЕК, які встановили на об'єктах критичної інфраструктури. Дмитро Григор'єв повідомив, що завдяки встановленню 26 таких генераторів вдалось вивільнити потужність, якої вистачить, щоб додатково заживити близько 6 000 домогосподарств.
"З 9 лютого ми працюємо з новими графіками, які ми опрацьовуємо та тестуємо. За тиждень їх роботи ми на 100% забезпечили всіх клієнтів області світлом в гарантовані білі часи нашого графіка та у середньому в місті Одеса та Одеському районі наши клієнти мали електроенергію 19 годин на добу, а в області 22 години на добу", — додав гендиректор одеського ДТЕК.
Дмитро Григор'єв зазначив, що навесні ситуація з електроенергією в одеському регіоні може покращитися і люди будуть зі світлом цілодобово.
"Навесні, коли вже не будуть працювати котельні, коли збільшиться протяжність світлового дня, то, я розумію, що буде покращення з наданням електроенергії. До того часу можливо закінчення ремонтних робіт, тому, сподіваюсь, що всі наші клієнти будуть цілодобово зі світлом", — сказав Григор'єв.
Що відомо
Після масованого російського ракетного удару РФ по енергосистемі України 26 січня було зруйновано дві підстанції, що живлять Одесу та район.
Вранці 4 лютого в Одеському районі трапилась аварія на одному з об'єктів енергетичної інфраструктури, який раніше був пошкоджений внаслідок російських ракетних атак. Через аварію без світла залишились приблизно 500 тисяч абонентів в Одесі та Одеському районі. Також в місті перестали працювати трамваї та тролейбуси.
Вранці 5 лютого ситуація покращилася, але залишилася складною. Світло почали давати споживачам на декілька годин, але без електропостачання залишалися 280 тисяч сімей.
На вечір 6 лютого Одеса отримала 82 генератори великої потужності для живлення критичної інфраструктури. 15 генераторів передав ДТЕК, 39 − ДСНС.
9 лютого стало відомо, що ДТЕК та Укренерго вдалося полагодити частину енергообладнання Одещини, що дозволяє розпочати тестову роботу нових графіків стабілізаційних відключень.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області