До 5 років за ґратами засудили чоловіка, який переконував працівників СБУ в тому, що Одеська область — частина Росії

До 5 років за ґратами засудили чоловіка, який переконував працівників СБУ в тому, що Одеська область — частина Росії

До 5 років за ґратами засудили чоловіка, який переконував працівників СБУ в тому, що Одеська область — частина Росії
Фото ілюстративне. Фото: Pexels

В Одеській області затримали чоловіка, який заявляв, що Одеська область — це частина Росії, а та в Україні не воює, а "наводить лад". Про це йдеться у вироці Приморського районного суду Одеси, оприлюдненого 14 лютого.

У вироці вказано, що чоловік 11 липня 2022 року під час спілкування з працівниками СБУ, які проводили перевірки в с. Холодна Балка Одеської області, почав переконувати їх, що Одеська область є територією РФ та має увійти до її складу.

"Україна була знищена у 2014 році. Ми мали спільну державу. Вихід зі становища бачу такий — повернути назад цю територію туди, де вона і була. І повертати назад до Росії її територію. Війна? Ну, як це Росія напала на Україну? Росія наводить лад просто. Тому що ви бардак навели й 8 років уже тероризуєте народ. Росія напала на Україну? Ні. Чи зараз війна йде? Наводиться лад", — йдеться у цитаті засудженого, оприлюдненій у вироці.

Також, за даними суду, чоловік поширював у соцмережах контент на підтримку Росії, зокрема такий, в якому йдеться про знищення нафтопереробного заводу й складів паливно-мастильних матеріалів в Одесі. Також там наводяться начебто цифри українських військових втрат.

Чоловік під час судового допиту свою вину визнав і, як вказано у вироку, "у скоєному щиро покаявся". Його визнали винним за ч. 1 ст. 110Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, ч. 1Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році та ч. 2 ст. 436-2Виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації КК й засудили до п'яти років за ґратами без конфіскації майна. Строк покарання рахують з дати затримання, тобто з 11 липня 2022 року.

Читайте також

  • Справу про держраду загиблого Стремоусова слухатимуть у суді в Одесі
  • Передавав дані про військові об'єкти та критичну інфраструктуру: в Одесі затримали російського агента
  • Працював за квартиру у Криму: в Одесі затримали агента РФ — СБУ

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок