Три хвилини на їжу та розповіді, що України вже не існує: одеський лікар та арбітр розповів про російський полон

Три хвилини на їжу та розповіді, що України вже не існує: одеський лікар та арбітр розповів про російський полон

Три хвилини на їжу та розповіді, що України вже не існує: одеський лікар та арбітр розповів про російський полон
Дмитро Кубряк. Джерело: Українська асоціація футболу

Одеського арбітра та лікаря-нейрохірурга Дмитра Кубряка звільнили з російського полону під час обміну 22 вересня. Про те, як з ним поводилися російські військові, як чинили психологічний тиск та не давали харчуватися полоненим він розповів під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa.

"Дуже малий проміжок для прийому їжі, це буквально 2-3 хвилини"

Дмитро Кубряков розповів, що на обмін вирушив з колонії в Оленівці 20 вересня. Через деякий час після цього усіх полонених перевели до інших колоній і наразі дані про їх перебування надходять, за словами Дмитра, орієнтовні.

Чоловік розповів, що однією з проблем у полоні було харчування.

"Основною проблемою було недостатнє харчування і близько 80% військовослужбовців у полоні перебувають в стані анорексії, тобто це шкіра і кістки просто. Навіть не за рахунок того, що недостатнє харчування, а просто на той час, коли я там був, давали дуже малий проміжок для прийому їжі, це буквально 2-3 хвилини й той конвой, який супроводжував у їдальню, він наказував підійматися, тому хлопці не могли з'їсти те, що давали. Тому вони виглядають таким чином під час звільнення", — пояснив Дмитро Кубряков.

Важко, за його словами, було й через психологічний вплив на полонених:

"У першу чергу це був постійний психологічний тиск і постійно озвучувалася інформація, мовляв, куди ви збираєтесь повертатися, такої держави вже фактично не існує, територія буде поділена між іншими державами, ви там нікому не потрібні в Україні. .... Найважче було нерозуміння того, скільки часу треба пробути, тому що навіть просто ув'язнені, які там отримують терміни за якісь там злочини, вони все одно мають уявлення, скільки вони мають відсидіти й, принаймні, можна себе морально налаштувати".

За словами лікаря, було місце й фізичному впливу. Дмитро розповів, що одного разу, коли їх приймали в колонію, всіх без винятку, навіть поранених, після виходу з автобуса побили кийками.

"Заходи впливу, не побоюсь цього слова, тортури, застосовувалися до військовополонених, яких вважали винними у якихось воєнних злочинах. Це артилеристи, снайпери, танкісти, їх, звісно ж, допитували прискіпливо й до них застосовували засоби фізичного впливу. І струм застосовували й інші види тортури", — поділився Дмитро Кубряков.

Росіяни вимагали просити рідних виходити на бунти

Зв'язатися з рідними, за словами Дмитра, дозволили лише одного разу, однак, під час розмови полонені мали доносити певні "меседжі" до близьких:

"Одного разу, я так розумію, це були співробітники ФСБ, дали можливість подзвонити буквально на декілька хвилин. Це супроводжувалося такими словами, що рідним треба давати такий меседж, щоб вони підіймали хвилю невдоволення, йшли штурмувати адміністрацію президента, Верховну Раду, щоб нас звільняли з полону. Тобто росіяни зацікавлені в тому, щоб підняти в Україні хвилю невдоволення владою".

Повернення на передову

Дмитро Кубряк розповів, що наразі завершує реабілітацію, після чого, на початку січня, він вийде на службу в Дніпровському військовому шпиталі. Планує й надалі працювати нейрохірургом й, за можливості, повернутися на передову:

"Я не виключаю, що коли я зараз повернуся на службу, то буду шукати можливість знову вирушити ближче до безпосередньої лінії зіткнення, щоб бути якомога більше корисним для нашої армії та бійців".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок