В Одесі затримали бізнесмена Кауфмана та ще двох людей

В Одесі затримали бізнесмена Кауфмана та ще двох людей

В Одесі затримали бізнесмена Кауфмана та ще двох людей
. Борис Кауфман. Фото: NABU Daily by Олег Новіков

5 грудня НАБУ та САП затримали трьох людей за підозрою у створенні злочинної організації та вчиненні корупційних злочинів в Одесі. Про це повідомили в пресслужбі НАБУ. За інформацією Суспільного затриманий — бізнесмен Борис Кауфман.

Попередня правова кваліфікація ч.1 ст.255Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній, ч.3 ст.369 Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особіКримінального кодексу України. Наразі йдеться про двох організаторів та їхню довірену особу. Однак, слідство встановлює й інших учасників

За даними слідства, восени 2021 року, після викриття детективами НАБУ та прокурорами САП злочинної організації, що спеціалізувалася на корупційних схемах незаконного вибуття майна з комунальної власності Одеси, на її місці з’явилася нова. Її учасники взяли на себе контроль за аспектами економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств та налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради.

Борис Кауфман — ексдепутат Одеської міськради, бізнесмен, керує Vertex United (до неї входять компанія Vertex Hotel Group (київський "Президент Готель", одеські готелі "Брістоль" та готель "Лондонський"), ПАТ Фінбанк).

Що відомо

  • 5 грудня НАБУ та САП затримали трьох людей за підозрою у створенні злочинної організації та вчиненні корупційних злочинів в Одесі. Це бізнесмен Борис Кауфман, екснардеп Олександр Грановський та Костянтин Єфремов.
  • Кауфману, Грановському та Єфремову оголосили підозру за ч. 1. ст. 255, та ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України.
  • За даними слідства, восени 2021 року в Одесі з'явилася злочинна організація, учасники якої взяли на себе контроль за аспектами економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств та налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради.
  • ВАКС заарештував бізнесмена Кауфмана з правом внесення 129 млн застави, Грановського — із можливістю внесення 124 млн, а Єфремова — 19,8 млн.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок