«Ми були однією родиною»: одеські пожежники повернулись з Чорнобильської зони

«Ми були однією родиною»: одеські пожежники повернулись з Чорнобильської зони

«Ми були однією родиною»: одеські пожежники повернулись з Чорнобильської зони
. Пресслужба ДСНС України

Одеські рятувальники, котрих залучили до гасіння лісових пожеж у Чорнобильській зоні відчуження, повернулися додому. Про це повідомив представник пресслужби ДСНС України в Одеській області Сергій Решетняк.

За його словами, до Одеси повернулась вже друга ротація пожежників: п’ятеро людей та три одиниці спеціальної техніки. Усього до боротьби з вогнем на півночі України було залучено 12 рятувальників з Одеської області.

Один з них – механік-водій-радист, сержант служби цивільного захисту Андрій Білячат. 26 квітня президент України Володимир Зеленський нагородив його орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Про те, як минули 12 діб роботи у Чорнобильській зоні, рятувальник розповів кореспондентам Суспільного Одеси.

«Ми були однією родиною»: одеські пожежники повернулись з Чорнобильської зони
«Ми були однією родиною»: одеські пожежники повернулись з Чорнобильської зони. Пресслужба президента України

До звістки про те, що йому належить відправитись на північ України, Андрій поставився спокійно. Каже, розумів: необхідно виконувати службовий обов’язок. Тим більше, його посада передбачає керування спецтранспортом, без якого пожежні машини просто не дістануться до вогню.

«Ми приїхали 12 квітня. Моє завдання полягало у тому, аби прокласти дорогу для пожежних автомобілів. Я їхав на початку колони та розгортав шлях для інших. За дванадцять діб у Чорнобильській зоні я проклав приблизно сто кілометрів дороги», – розповів сержант ДСНС.

Із пожежею такого масштабу Андрій зустрівся вперше за шість років роботи рятувальником. До того ж, як розповідає пожежник, одеські рятувальники працювали у зв’язці з колегами з інших регіонів країни.

«Працювали всі разом, і жодних відмінностей я не відчував. Працювали спільно, тому що крім нас цього ніхто не зробить. Ми були як одна родина. Не було поділу на гірших чи кращих, одні області чи інші. Усі були однакові та рівні. Іноді щось у мене не виходило. Я підходив до пожежників з інших регіонів, просив про пораду. Мені жодного разу ніхто не відмовив. Завжди підходили, показували, пояснювали», – зазначив Білячат.

«Ми були однією родиною»: одеські пожежники повернулись з Чорнобильської зони
«Ми були однією родиною»: одеські пожежники повернулись з Чорнобильської зони. Сторінка Андрія Білячата у фейсбуці

На умови роботи у відрядженні Андрій не скаржиться. На його думку, другу одеську ротацію рятувальників забезпечували на належному рівні.

«Нас годували тричі на день, незалежно від того, де ми перебували, – у пожежній частині, де є столова, чи безпосередньо на місці гасіння пожежі. Для сну та відпочинку виділили окрему кімнату. Усіх забезпечити масками, рукавичками та антисептиками. Видали накопичувачі, які вимірювали рівень опромінення, та дозиметри», – розказав рятувальник.

Другу ротацію одеських пожежників змінили їхні колеги. Тепер приборкувати вогонь у Чорнобильській зоні будуть вони. Однак, повернувшись додому, Андрій все одно намагається слідкувати за ситуацією.

«Дзвоню колегам щодня. Хвилююсь за них. Коли повертались додому, ділився з новою ротацією досвідом. Радив, що і як краще робити. Робота у Чорнобильській зоні дала мені не лише новий досвід, але й знайомства з хорошими людьми. Звісно, нам хочеться, щоб такі пожежі ніколи не повторювались. Але, якщо щось подібне раптом станеться знову, – ми завжди готові прийти на допомогу», – запевнив Андрій.

Що відомо

На початок