Графіки відключень світла в Одеській області оновили: як користуватися та що робити, якщо вони не збігаються

Графіки відключень світла в Одеській області оновили: як користуватися та що робити, якщо вони не збігаються

Графіки відключень світла в Одеській області оновили: як користуватися та що робити, якщо вони не збігаються
Фото ілюстративне. Фото: Unsplash

В Одеській області оновили графіки стабілізаційних відключень електроенергії. Про це на брифінгу 3 листопада повідомив гендиректор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор’єв, передає кореспондентка Суспільного.

Він зазначив, що в графіках, як і раніше, залишаються три групи відключень, однак змінився час, в який будуть вимикати живлення цим споживачам. За його словами, це зробили для того, щоб не було клієнтів, яким вимикають електроживлення або лише ввечері, або лише зранку.

Як користуватися новими графіками?

Для того, аби перевірити, в якій ви групі та коли можуть вимкнути електрику, потрібно зайти на сайт ДТЕК та на сторінці графіків у відповідні поля ввести свою вулицю та номер будинку.

Графіки включень світла в Одеській області оновили: як користуватися та що робити, якщо вони не збігаються
Приклад графіку стабілізаційних відключень для адреси: вулиця Дерибасівська, 5. Джерело: ДТЕК Одеські електромережі

Дмитро Григор'єв зазначив, що в разі відсутності обстрілів, ДТЕК отримує інформацію від НЕК Укренерго про застосування стабілізаційних відключень напередодні ввечері, про що повідомлятимуть споживачів. Однак в разі обстрілів інфраструктури ситуація може змінюватися дуже швидко.

Чому адреси немає в графіку?

Також очільник одеського ДТЕК пояснив, чому адреси може не бути у графіку:

"Що це може бути? По-перше, те, що ви знаходитесь на одній лінії з якимось об’єктом критичної інфраструктури, який погоджений військовою адміністрацією до виключення з графіків. По-друге, це можливо в тому окремому випадку, якщо це ОСББ створено в будинку, але клієнти не мають з нами прямих договорів і з нами веде розрахунок ОСББ як юридична особа, то цієї адреси в цьому графіку не буде".

Він зазначив, що не виключено, що в графіку можуть бути помилки через людський фактор. Хоча, за словами Дмитра Григор'єва, значну кількість неточностей вже виправили. Корективи за зверненнями людей або громад вноситимуть в графік раз на тиждень.

Чому світло не вимкнули, якщо адреса є у графіку?

Також він пояснив, чому в декого, чия адреса є у графіку відключень, можуть не вимикати електроенергію:

"(Адреси, внесені до графіків — прим. ред.) це максимальний обсяг застосування стабілізаційних відключень. Якщо цей максимальний обсяг не потрібно застосовувати, тобто є в кожній черзі по 200 мегаватів, а НЕК Укренерго, для того, щоб збалансувати систему, надає завдання, що нам потрібно застосувати 100, тобто ми розуміємо, що від кожної групи ми будемо відключати лише 50% клієнтів".

У разі ж якщо людина виявить невідповідність відключень до графіка, їй варто звернутися в ДТЕК будь-яким зручним способом: через сайт, телефоном або за допомогою соцмереж чи месенджерів.

Читайте також

  • Енергетики спрогнозували, як довго триватимуть відключення в Одеській області
  • Як працюватимуть школи Одеси під час відключень світла
  • З воску, парафіну чи гелеві: які обрати свічки, якщо вимикають світло

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок