Енергетики спрогнозували, як довго триватимуть відключення в Одеській області

Енергетики спрогнозували, як довго триватимуть відключення в Одеській області

Ексклюзивно
Енергетики спрогнозували, як довго триватимуть відключення в Одеській області
Електропостачання. Ілюстративне фото. УНІАН

З 25 жовтня на території Одеси та області НЕК Укренерго почала застосовувати графіки стабілізаційних відключень. Їх роблять для того, аби стабілізувати енергетичну систему України. Гендиректор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григорєв відповів на брифінгу на головні запитання, зокрема, як довго триватимуть відключення світла.

За його словами, наразі ДТЕК Одеські електромережі проводить спілкування з військовою адміністрацією щодо запровадження системи оповіщення споживачів, яку запропонувала організація.

Коли у мене будуть вимикати світло?

На офіційному сайті ДТЕК Одеські електромережі розмістили попередній графік, завдяки якому споживач буде розуміти в якій групі відключень він перебуває: першій, другій чи третій.

"Коли графіки почали застосовуватись, ми розмістили графік вже більш конкретний з переліком не тільки міст, селищ, вулиць, які будуть відключатися, а вже з номерами будинків", — пояснив генеральний директор.

Зараз йде робота над графіками, які будуть вже цілодобові. Також відпрацьовується велика кількість помилок щодо прив’язки клієнтів до джерел електропостачання: через реконструкцію та будівництво нових мереж деяких споживачів не внесли у документацію.

Скільки часу не буде світла?

Графіки побудовані з урахуванням, що кожна група буде без світла не довше чотирьох годин поспіль.

Однак варто пам'ятати, що НЕК "Укренерго" застосовує графіки з огляду на наявну ситуацію в енергосистемі. Зміни відбуваються щохвилини. Тому знати коли, на скільки та на яку потужність буде запроваджений графік дуже складно. Для цього потрібно робити детальний прогноз в системі, яка змінюється.

Чому я не можу отримати відповідь на своє запитання у ДТЕК Одеські електромережі?

По-перше, за спокійної ситуації колцентр отримує десь три тисячі дзвінків за добу. За позавчора та вчора — понад 30 тисяч дзвінків за добу. На роботу вивели всіх працівників колцентру та додали нових.

По-друге, за вчора поступило 795 тисяч звернень. Тобто, персонал, який розрахований на мирний час — не розрахований на такі пікові навантаження.

"Тому, сподіваюсь, всі розуміють, що трапилось. Цей пік, в моєму розумінні, буде зменшено десь через тиждень. Коли всі будуть розуміти що таке графіки, що вони є, вони застосовуються й в якому обсязі, в якій вони групі", — зазначив Дмитро Григор’єв.

Сайт компанії періодично "лягає", адже не розрахований на таку кількість запитів. За словами генерального директора, вони все розуміють й дадуть відповідь усім.

Як довго триватимуть стабілізаційні відключення?

За словами Дмитра Григор’єва, за графіками стабілізаційних відключень, можливо, доведеться жити до весни.

Також він наголосив на тому, що потрібно споживати електроенергію помірно і зменшити навантаження вранці та ввечері, з 6:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.

Читайте також

  • В Одеській області скасували стабілізаційні відключення світла
  • ДТЕК Одеські електромережі розробляє нові графіки стабілізаційних відключень
  • На одеському залізничному вокзалі встановлять генератор

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок