"Вони віддають найцінніше": як одесити здають кров для військових та цивільних

"Вони віддають найцінніше": як одесити здають кров для військових та цивільних

Ексклюзивно
"Вони віддають найцінніше": як одесити здають кров для військових та цивільних
. Суспільне Одеса

За останній тиждень кількість донорів крові в обласній станції переливання зросла вдесятеро. Це відбувається, насамперед, аби врятувати життя поранених бійців. Як жителі Одеси здають кров та що говорять дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Одесити здають кров для поранених військових у обласній станції переливання крові. Перед початком процедури в донорів перевіряють резус фактор, а також годують солодкими вафельками та соком. Процедура здачі крові триває до 10 хвилин. Попри страх вперше прийшов здати кров Євген Федорченко:

"Це дуже складний час та ми повинні кожному допомагати, кому можемо, а особливо нашим військовим, тому що вони віддають своє найцінніше".

Вікторія Парчуковська стала доноркою вдесяте. Коли побачила в мережі інтернет, що військовим ЗСУ треба кров, не змогла сидіти вдома.

"У мене багато знайомих, друзів, яких, на жаль, немає з нами, які досі воюють і я хотіла б їм допомогти, хоча б в цьому. Мені дуже шкода наших хлопців. Це словами не передати, треба діяти. Мені, здається, це перший крок в житті, бо ми повинні всі виживати, жити", — поділилась своїми хвилюваннями дівчина.

Олександр Пихтєєв здав кров на тромбоцити. Процедура займає до години. Він — донор з 2013 року, має рідкісну групу та резус-фактор: третю негативну.

Переливання крові
Донор крові Олександр Пихтєєв. Суспільне Одеса

"Я сьогодні прийшов планово здати кров і мені запропонували здати на тромбоцити якомусь онкохворому. Тобто є замовлення у клініки і ми здаємо кров. Останнім часом намагаюсь планово кожні два місяці ходити здавати кров, коли плазму, то можна кожні два тижні здавати

Віднедавна найчастіше здати кров приходять люди віком від 25 до 40 років. Як зазначила медична директорка станції Марина Ткаченко, щоб стати донором треба важити щонайменше 50 кілограмів. Не хворіти у момент здачі крові, а в минулому на гепатити B та С, не мати в анамнезі таких захворювань як цукровий діабет, бронхіальна астма та інших хронічних захворювань.

"Людина повинна притримуватися певної дієти: два дні не вживаємо алкоголь, з шостої години вечора не вживаємо нічого смаженого та жирного. З вечора це може бути курка відварна, каша на воді, зранку — чай солодкий", — порадила донорам-новачкам лікарка.

Переливання крові
Суспільне Одеса

З минулого тижня кількість донорів збільшилася: за день лікарі приймають стільки пацієнтів, скільки раніше приходили за десять, розповів керівник станції переливання крові Михайло Бартко. Наразі військові та цивільні, яким це необхідно, забезпечені запасами крові.

"На сьогоднішній час ми абсолютно забезпечені компонентами крові для військовослужбовців, а також для цивільного населення, яке проживає в Одеській області. В тій кількості, в якій вже зараз потрібно. Якщо комусь раніше потрібен був літр крові, ми могли дати 700 мл, а на другий день додати, то за той тиждень ми заготовили таку кількість, що ми забезпечені всім. Тому всі лікарні, яким потрібна плазма, компоненти крові, можуть приходити до нас. Ми їх тепер 100% забезпечуємо", — розповів керівник станції.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок