В Одесі зареєстрували 28 тис. переселенців. Більшість з них приїхали з південних областей, розповіла старший волонтер Гуманітарного волонтерського центру Марина Семенюк. Про те, яку допомогу тут отримують люди та як справляються волонтери, дізнався кореспондент Суспільного.
За 4,5 місяці війни до центру звернулися 15 тис. людей. Переважна частина переселенців тут – з півдня.
"Це Миколаїв, і таке враження наче майже весь Миколаїв в нас вже в Одесі. Нещодавно це був Херсон, а тепер вже Миколаїв. Приймаємо ми від п'ятисот до шестисот людей, родин переселенців. Зараз набагато більше їх стало. Ми усе ж в надії, що все стане добре і люди повернуться до своїх домівок, але сьогодні ми маємо їх підтримати й ми підтримуємо їх як можемо", – розповіла Марія.

Допомагають посудом, одягом та ліками
У гуманітарному центрі роздають продуктові набори, можна отримати посуд, одяг, побутову хімію та ліки. В штабі безоплатно працюють 50 людей, близько половини з волонтерів – також переселенці. Серед них дівчина Руслана, їй 19 років. Після початку повномасштабної війни була вимушена з родиною виїхати з Донеччини. Тепер дівчина в Одесі, волонтерить: її задача спілкуватись із переселенцями та формувати запити від них.
"Коли побуваєш у цій ситуації, і просто зі своєї точки зору бачиш – як важко людям, сім’ям, дітям, ще й сам біжиш з міста, де йдуть бойові дії, відчуваєш на собі, це важко, справді важко. І коли ти приходиш до якогось волонтерського центру й бачиш, що людям потрібна допомога, якісь вільні руки, а вони в тебе є, ти думаєш, чому б і ні?", – зазначила Руслана.

Переселенці про виїзд до Одеси
Серед тих, хто потребує допомоги Римма Пирогова. Місяць тому їй вдалося виїхати з Херсону.
"Життя там жахливе дуже. Гроші з карти зняти немає можливості, їсти нічого. Якщо є – то російське дороге або до вживання непридатне. На вулицю бояться виходити, тому що люди зникають", – розповіла Римма.
Також приходить до волонтерського штабу Анастасія Іванченко. Вона розповіла, що переселенцям потрібно багато побутових речей – від побутової хімії до кастрюлей.
"Коли ти біжиш з-під окупації, ти вибігаєш у тому, що в тебе і у крайньому разі з сумкою з документами. Коли ти приїздиш та селишся тут, в тебе немає ні дошки, ні ножа, ні каструльки – ну нічого. Ні рушника, ні мочалки. Усе це тобі переважно дають волонтери", – зазначила Анастасія.
Волонтери Одеського гумштабу кажуть – в змозі приймати й більшу кількість переселенців. Тож закликають людей приходити по допомогу.
Читайте також
- Волонтери з Херсона на Одещині годують гарячими обідами переселенців
- В Одесі переселенці-психологи допомагатимуть іншим внутрішньо переміщеним українцям
- В Одесі для дітей поліцейських організували розвиваючий майстер-клас у психологічній кімнаті Нацполіції. Там займатися із психологами зможуть переселенці, а також діти, які зазнали домашнього насильства
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області