Одеський суд виніс вирок охоронцю, який погрожував журналістці розстрілом

Одеський суд виніс вирок охоронцю, який погрожував журналістці розстрілом

Оновлено
Одеський суд виніс вирок охоронцю, який погрожував журналістці розстрілом
. Фото: УСИ

20 жовтня Приморський суд Одеси виніс вирок, відповідно до якого охоронця Одеської Національної академії будівництва і архітектури, що погрожував розстрілом журналістці УСИ, оштрафували на 850 гривень. Про це Суспільному повідомив адвокат журналістки Віталій Матвєєв.

Як зазначив Матвєєв, охоронець визнав свою провину та вибачився. За словами адвоката, вони просили послаблення вироку та покарання у вигляді штрафу для обвинувачуваного, адже в чоловіка інвалідність і до цього судимостей не було. Його визнали винним за ст.171 ч.2Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів Кримінального кодексу України й призначили виплатити 850 гривень штрафу.

Адвокат повідомив, що правоохоронці довго не могли кваліфікувати справу:

"Анна Покровська та я як адвокат спільними зусиллями добилися того, що справа дійшла до суду. Для нас було дуже важливо, щоб надалі був приклад того, як потрібно розглядати такі справи. Ми зіштовхнулися з тим, що правоохоронні органи взагалі не знали, яким чином кваліфікувати цю подію та подальше розслідування. Спочатку справу кваліфікували як хуліганство".

Наразі прокуратура розробила тактику як розслідувати справи щодо перешкоджання журналістській діяльності — зазначив Матвєєв.

Адвокат обвинувачуваного Вадим Чекаленко повідомив, що його клієнт не буде оскаржувати рішення суду й свою провину визнав:

"Він признав свою вину, вибачився перед нею й вони помирилися прямо в залі суду. Вони лишилися в хороших стосунках і всі в кінці посміхалися".

Що відомо

  • У ЗМІ повідомили, що 22 січня 2020 року охоронець Одеської державної академії будівництва та архітектури Микола Яковенко погрожував журналістці УСИ Анні Покровської під час зйомки сюжету про пожежну безпеку. Охоронець нібито намагався прогнати журналістів та говорив, що зйомка можлива тільки після узгодження з університетом.
  • Охоронець нібито забрав у журналістки посвідчення, а потім заявив, що переписав і віддав керівництву все дані Покровської й обіцяв, що її «особисто розстріляють».

Читайте також

  • Справу Сергія Стерненка про можливе "кришування" наркотиків почнуть розглядати заново
  • Розгляд апеляції Геннадія Труханова по справі НАБУ відклали на тиждень
  • Суд обрав для директорки юрдепартаменту Одеської міськради заставу в розмірі 26 млн грн

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок