У НАБУ прокоментували підозру Труханову та посадовцям Одеської міськради

У НАБУ прокоментували підозру Труханову та посадовцям Одеської міськради

У НАБУ прокоментували підозру Труханову та посадовцям Одеської міськради
. Фото: Facebook/Геннадій Труханов

6 жовтня 2021 року Одеському міському голові та ще трьом посадовцям Одеської міськради повідомили про підозру. Їх звинувачують у зловживанні службовим становищем й участі в злочинній організації, яка незаконно заволоділа активами територіальної громади Одеси та згодом легалізувала незаконно отримані доходи. Про це повідомив Прессекретар Одеського відділення НАБУ Ростислав Дробожур.

Прессекретар НАБУ сказав, що дії підозрюваних кваліфікували за ч. 1 ст. 255Створення злочинної організації та ч. 2 ст. 364Зловживання владою або службовим становищем Кримінального кодексу України. Загалом слідство встановило причетність до схеми 16 осіб, 10 із них є учасниками злочинної організації, решта — співучасники вчинення інших злочинів.

"Як встановило слідство, учасники злочинної організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння активами – коштами місцевого бюджету та землею територіальної громади міста Одеси для її подальшої передачі під забудову" — зазначив Дробожур.

Через ці дії упродовж 2016-2019 років ОТГ втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір завданої шкоди за цими епізодами, за результатами експертизи, становить 689 мільйонів. Вказані факти, зокрема зловживання щодо земельної ділянки кладовища "Західне", є епізодами провадження, по якому сьогодні вручені підозри — додав Ростислав Дробожур.

Директор Одеського територіального управління НАБУ Володимир Деулін повідомив, що про підозру також повідомили представнику бізнесу та екс-керівнику прокуратури Одеської області. Він зазначив, що зараз тривають слідчі й процесуальні дії щодо повідомлення про підозру іншим особам. Надалі НАБУ буде звертатися до Вищого антикорупційного суду для обрання запобіжних заходів.

О 17 годині Деулін повідомив, що про підозру повідомили ще одній людині: "Станом на зараз, поки ми з вами спілкуємося, керівнику злочинної організації повідомлено про підозру. Ця особа переховується за межами країни".

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок