Український центр екології моря розробляє документи для перегону судна "Бельгика"

Український центр екології моря розробляє документи для перегону судна "Бельгика"

Український центр екології моря розробляє документи для перегону судна "Бельгика"
. Цензор

Український науковий центр екології моря планує розробити судові документи на подарований Бельгією корабель "Бельгика", аби переправити судно з порту Zeebrugge до порту Одеси. Про це Суспільному стало відомо із системи публічних закупівель Prozorro.

Для того, аби доставити корабель в порт міста, установа, яка розташовується на Французькому бульварі в Одесі, 1 жовтня оголосила два тендери — на розробку експлуатаційних та судових документів.

На нові судові документи Український науковий центр витратить 113 тисяч гривень. Роботами буде займатися Інститут морського флоту України.

Зазначимо, що ще у вересні науковий центр оголосив тендер на суму майже 60 тисяч гривень, який стосувався огляду судна з наданням свідоцтва на разовий перегін за маршрутом Бельгія-Одеса.

Про те, що Бельгія планує подарувати Україні судно, стало відомо в липні цього року. Корабель має п'ять лабораторій на борту і зможе здійснювати науковий моніторинг Чорного моря. Передача судна була передбачена меморандумом, який стосувався сфери охорони та відтворення вод і раціонального використання водних ресурсів. Більш того, заплановані спільні українсько-бельгійські наукові дослідження як в Чорному, так і Північному морях.

"Судно розпочне свій шлях з порту Зебрюгге, Бельгія до нової домівки – міста Одеса, Україна. На шляху в 8600 км науковці оцінять наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для проведення унікального скринінгу на десятки тисяч речовин-забрудників та мікропластику. А також виділять ДНК з довкілля, аби оцінити біорізноманіття та аналіз поширення генів стійкості до антибіотиків у морських мікроорганізмів", – зазначалось на сайті Уряду країни.

Читайте також

  • Одеський пляж "Лузанівка" зроблять більш доступним для людей з інвалідністю за 5 млн грн
  • На реконструкцію стадіону на Одещині планують витратити понад 36 млн грн
  • На проєкт нового Палацу спорту в Одесі витратять майже 1,5 млн грн

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок