Перепоховання жертв політичних репресій в Одесі: місце підготували до старту пошукових робіт

Перепоховання жертв політичних репресій в Одесі: місце підготували до старту пошукових робіт

Перепоховання жертв політичних репресій в Одесі: місце підготували до старту пошукових робіт
. Іvasi.news

Ймовірне місце поховання жертв політичних репресій, яких розстріляли орієнтовно в 1937-1938 роках на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги в Одесі, підготували до початку пошукових робіт. Про таке повідомив в.о. заступника Одеського міського голови та голова робочої групи Олег Бриндак.

За його словами, в мерії вже отримали дозвіл від Міністерства культури і інформаційної політики України на проведення польових пошукових досліджень. Наразі територію розчистили від сміття, огородили, встановили освітлення та взяли під охорону.

"На цьому етапі нам необхідно переконатися, що дійсно збереглися ті поховання, про які ми знаємо з архівних документів. Раніше тут вже проводилися роботи, були знайдені рештки понад 1000 людей. Крім того, є свідчення, що багато рештків викопували і за радянських часів", – зазначив Бриндак.

До роботи залучили фахівців Інституту національної пам'яті, археологів, волонтерів та громадські організації, які спеціалізуються на пошукових роботах.

Олег Бриндак наголосив, що польові роботи планують завершити в 2021 році.

"За 2 місяці польових робіт нам треба встигнути зробити розвідку. На цьому етапі питання про ексгумацію не йде. Якщо ми вирішимо, що це потрібно, то це буде в наступному році", – зауважив голова робочої групи.

Про намір перепоховати рештки жертв політичних репресій, яких розстріляли орієнтовно в 1937-1938 роках, в Одеській міськраді повідомили повідомили в квітні. Для цього створили робочу групу, яка має розшукати в архівах списки загиблих та визначити межі масового поховання.

На переконання історика Олександра Бабіча, поховання краще залишити на тому ж місці та зробити там меморіальний парк. Адже перепоховання потребує чимало коштів, а ідентифікація всіх загиблих триватиме доволі довго.

Читайте також

  • В Одесі планують перепоховати жертв політичних репресій 1937-38 років. Що каже історик
  • Перепоховання жертв політичних репресій в Одесі: мерія встановила дедлайн
  • Перепоховання жертв політичних репресій: в Одесі почали архівно-пошукові роботи
  • Одеський історик знайшов нові документи, що засвідчують масові розстріли НКВС

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок