У музеї Західного та Східного мистецтва показали виставку "(Не) час для мрій". За словами організаторів, вдалося зібрати роботи дітей з різних куточків України, а також з еміграції. Частина робіт — проєкт мисткині Валентини Іванової "Камуфляжі мрій". Кореспондентам Суспільного розповіли, що кожен відвідувач може втілити мрію дитини, яка взяла участь у виставці.
Проєкт організував київський заклад "Спільна школа". Організатори розповідають, що виставка розкриває мрії українських дітей в умовах війни. Ініціатива об'єднала херсонських дітей, які живуть у прифронтових зонах, дітей зі столиці та західних регіонів України, а також тих, хто перебуває в міграції.
Особливість виставки полягає в тому, що її концепція розроблена самими дітьми у співпраці з дорослими митцями. Виставка поєднує традиційні малюнки з додатковими артистичними елементами, створюючи цілісні артоб'єкти. Серед експонатів представлено також фільм, відзнятий дітьми-підлітками, які залучили до зйомок маленьких дітей, підлітків, військових і волонтерів.
"Ми ініціювали цей проєкт, тому що нам було цікаво, про що мріють діти, як діти для дітей можуть створити простір. Вся концепція належить дітям", — розповіла Христина Андрієчко, мистецька кураторка Спільної школи.

До співпраці організатори залучили благодійний фонд "Крила Фундейшн" з Херсона та Берлінську школу. Спільними зусиллями вони створили проєкт, який показує, як війна вплинула на дитячі мрії в різних регіонах України. Артоб'єкти Херсона особливо показові — це серія маленьких малюнків, де діти розповідають про свої найзаповітніші бажання.

Художниця Валентина Іванова зізнається, що робота з дітьми відкрила їй нове бачення дійсності. Слухаючи дитячі розповіді про їхні мрії, вона була вражена їхньою матеріальністю та приземленістю в порівнянні з безтурботними мріями мирного дитинства.
"Ми послухали оце кіно, де діти розповідають про свої мрії, і я навіть трошки засмутилась, тому що вони дуже матеріальні. Тому що, коли ми пригадуємо своє мирне дитинство, ми наче, як постійно засліпленні світлом", — поділилась своїми враженнями мисткиня.

Серед учасників виставки — студенти художніх закладів. Поліна, яка навчається на другому курсі живопису в Грековці, представила роботу "Ясний ранок":
"Моя робота каже сама за себе. Мені запропонувала взяти участь Катерина Білетіна. Цю роботу я писала два дні по декілька годин", — розповіла Поліна.

Інша учасниця, Марія, також студентка другого курсу художнього коледжу, представила дві роботи: "Вільний політ" і "Чорна смуга". Вона працювала в змішаній техніці, використовуючи акрил і пастель.
"Я її робила протягом трьох днів з перервами. Ідея виникла в процесі. Ми бачимо тут пташку, яка пролітає крізь уламки — це символ сьогодення", — інтерпретувала свою роботу дівчина.

Виставка "Камуфляжі мрій" демонструє, як війна змінила світогляд українських дітей, їхні мрії та прагнення. Через мистецтво діти висловлюють свої почуття, переживання та надії на краще майбутнє, одночасно зберігаючи дитячу безпосередність і творчу свободу.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області