Що таке соціально відповідальний бізнес та для чого він у Миколаєві

Що таке соціально відповідальний бізнес та для чого він у Миколаєві

Що таке соціально відповідальний бізнес та для чого він у Миколаєві
. Ілюстративне фото – Pixabay

Миколаївська ГО "МрійДій" запроваджує освітню програму "Молодіжна школа соціально відповідального бізнесу. Навчання для протидії наслідків пандемії COVID-19". Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповіла провідна менеджерка платформи "МрійДій" Вікторія Онуфрієва.

За словами Вікторії Онуфрієвої, проєкт має на меті допомогти налагодити співпрацю між представниками бізнесу, громадським сектором та міською владою, а також сприяти поширенню такого нового явища, як соціальне підприємництво.

"У рамках цього проєкту ми підготували освітню програму для представників молодіжного бізнесу, які зможуть пройти навчальний курс соціального підприємництва, а також проєктного менеджменту", – розповіла Вікторія Онуфрієва.

Навчання триватиме 90 годин і почнеться в середині лютого 2021 року. Після цього учасники зможуть подати власні проєкти на конкурс. Серед 20-ти студентів конкурсна комісія обере десять найкращих ідей, на реалізацію яких буде виділено фінансування. Проєкт реалізується у співпраці з урядом Швеції і їхньою програмою розвитку ПРООН.

Участь у проєкті можуть взяти молоді підприємці віком до 35-ти років, які відкрили або вже працюють, або мають наміри відкрити свою справу.

"Ми хочемо їм допомогти і розповісти про те, як бути соціально відповідальним бізнесом", – сказала Вікторія Онуфрієва.

Читайте також: "У Миколаєві розробили мовні курси для працівників сфери послуг"

За її словами, соціальне підприємництво – це коли ваш бізнес, в першу чергу, не про прибутки, а про вирішення якоїсь соціальної проблеми. Є бізнеси, які віддають частину прибутку на вирішення якихось соціальних проблем у співпраці з іншими громадськими організаціями або фондами. Тож, соціальне підприємництво вирішує якусь проблему, до якої не завжди "доходять руки" в держави.

"Порівнюючи Миколаївський регіон з іншими областями, ми трохи відстаємо, бо в інших областях воно (соціальне підприємництво – ред.) вже більш розвинуте. Україні є куди рости, немає ще законодавчої бази щодо соціального підприємництва. Ми ще на першій, початковій стадії, але робляться великі кроки в розвиток", – сказала Вікорія Онуфрієва.

Заяви на участь у проєкті приймаються до 31 січня, потім буде відбір 20-ти учасників освітньої програми.

"У нас вже близько 20-ти зареєстрованих учасників. Зараз ми чекаємо від учасників опису їхньої ідеї. Нам важлива мета і суспільна користь проєкту", – розповіла Вікторія Онуфрієва.

Відбирати учасників буде конкурсна комісія з представників платформи "МрійДій" і партнерів – Миколаївської міськради, представників бізнесу, які будуть фінансово допомагати в реалізації проєкту, і партнери з інших ГО та фондів.

На початок