З початку 2025 року у Миколаєві понад 120 пошкоджених через обстріли автівок зняли з обліку. До поліції надійшло 64 виклики щодо підозрілих або потенційно небезпечних машин, серед яких були й покинуті.
Як у місті розв'язують питання із залишеними автомобілями кореспондентам Суспільного розповів старший інспектор пресслужби Управління патрульної поліції Віталій Душко.
За його словами, всі покинуті автомобілі у Миколаєві припарковані відповідно до правил дорожнього руху, тому евакуація неможлива. Патрульна поліція може вилучати тільки транспортний засіб, котрий суттєво перешкоджає руху.
"Якщо він стоїть просто припаркований, або власник мобілізувався до війська, або десь виїхав, ми нічого з цим не можемо зробити з погляду законодавства. Тому що цей автомобіль — приватна власність".

Місцевий житель Андрій прийшов зняти з обліку власний автомобіль, який був пошкоджений внаслідок обстрілу у Херсоні. Він розповів, що його "жигулі" згоріли, і він віддав авто на металолом.
"У мене згоріла машина, я її місцевим віддав на металолом, то й усе. Так зайве підбите залізо, навіщо на вулиці, щоб валялося?", — каже чоловік.
Водійка Світлана керує автівкою півтора року. Вона вважає, що покинуті автомобілі заважають руху та паркуванню, тому їх слід прибирати на штрафмайданчики.
"Інколи заважають пройти людям, якщо вони близько стоять біля стоянки, біля дому, не на паркувальному місці. Я б свою машину не залишила".

Водій Володимир каже, що такі автівки розбирають на запчастини, тому їх варто евакуйовувати або знаходити власників.
"Я просто бачив такі машини, там уже одна рама практично стоїть. Люди теж, вони ж помічають, і починають розкрадати на запчастини. Ну, якось із цим у будь-якому разі (треба боротися — ред.), бо думаю, далі це буде ще більше", — розповів Володимир.

За словами головного спеціаліста регіонального сервісного центру МВСМіністерство внутрішніх справ України Михайла Рабежа, вибракувати авто може лише власник або людина з довіреністю. Процедура безоплатна.
"Якщо у власника транспортного засобу немає свідоцтва про реєстрацію, він у будь-якому сервісному центрі надає своє пояснення. Якщо немає, викрадені номерні знаки, то довідку з відділу поліції".

З початку року для вибракування авто звернулися понад 120 людей, каже Рабеж. Для зняття автомобіля з обліку потрібно отримати слот у будь-якому сервісному центрі.
"Необхідні документи для фізичної особи — це паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки. Для юридичної особи – це організаційно-розпорядчі документи, накази, довіреність, довідка з територіального центру комплектування та акти списання", — пояснив Михайло Рабеж.

Перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Ігор Набатов повідомив, що у Миколаєві немає майданчика для розміщення евакуйованих машин. Підрахунків щодо кількості покинутих або розбитих автівок не робили.
"Це доволі складне питання і, на мій погляд, у першу чергу, воно повинно бути вирішено саме на рівні держави".

З початку року до поліції надійшло 64 виклики щодо підозрілих або потенційно небезпечних автівок, серед яких є і покинуті, підсумував Віталій Душко.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.