Перейти до основного змісту
У Миколаєві відкрили виставку "М-86", присвячену обороні Маріуполя

У Миколаєві відкрили виставку "М-86", присвячену обороні Маріуполя

У Миколаєві 11 жовтня на площі Соборній відкрили виставку "М-86". На інформаційних стендах були представлені свідчення учасників оборони Маріуполя.

На виставці побували й кореспонденти Суспільного.

Комунікаційна менеджерка ГО "Серце Азовсталі" Олена Бунт зазначила, що виставка є частиною великого літопису Маріуполя, який зібрав правдиві свідчення про оборону міста.

"Правдиві свідчення тих подій, безпосередніх учасників. Військовослужбовці, які боронили місто. Вони давали свідчення, і вже на основі їх історій будувався цей літопис. Далі з’явилася ідея виставки", — каже жінка.

Комунікаційна менеджерка ГО "Серце Азовсталі" Олена Бунт
Комунікаційна менеджерка ГО "Серце Азовсталі" Олена Бунт. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Кураторка виставки Настя Іщенко розповіла, що експозиція побудована у формі стріли, яка створює промисловий образ міста.

"Тобто це така перша метафора, яка зчитується, коли ми думаємо про Маріуполь".
Виставка, яка присвячена обороні Маріуполя
Виставка, яка присвячена обороні Маріуполя. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Світлі труби символізують початок оборони Маріуполя, а темні — завершення та понівечене місто, каже Настя.

Кураторка виставки Настя Іщенко
Кураторка виставки Настя Іщенко. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Оборона Маріуполя тривала 86 днів. На виставці представлено десять ключових подій, які дають уявлення масштаби подвигу. За словами Насті Іщенко, важливою деталлю виставки є її двомовність.

"Ці панелі україномовні. Таким чином ми підкреслюємо те, що Україна знаходиться в зоні конфлікту і спостерігає його з середини, бореться за свою незалежність, переживає вибухи та постріли щодня. Простір ззовні виставки є англомовним. І це символізує міжнародну спільноту, яка спостерігає за цим конфліктом десь здалеку", — пояснює вона.

Виставка, яка присвячена обороні Маріуполя
Виставка, яка присвячена обороні Маріуполя. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

На виставці представлено п’ять символів оборони Маріуполя.

"Перший символ — це енергетичні напої, другий — ліхтарик. Військові казали, що вони з ним не розставались. Третій ми називаємо символом самоідентифікації військових — жовтий скотч, синя ізострічка. Щоб ідентифікувати один одного. Далі санітайзери. Після епідемії "ковіду" в будівлях лежали просто цілі ящики. І це дуже допомагало військовим", — каже Іщенко.

"І, напевно, найщемкіший з них — це коржик, яким вони готували з того, що було під рукою. Кожного разу, як до нього підхожу, у мене мурашки".

На відкриття прийшли рідні військовополонених, які боронили Маріуполь у складі 36-ї бригади морської піхоти.

"Завтра буде 30 місяців, як наші рідні з 36-ї бригади потрапили у полон у Маріуполі при спробі прориву на Азовсталь. Я гадаю, що такі заходи дуже важливі, тому що дуже багато наших героїв ще досі знаходяться у ворожому полоні. Там, де їх катують та знущаються і де жодна Женевська конвенція не підтримується", — каже дружина військовополоненого Олена Кременецька.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок