Військовослужбовець Сергій — оператор ударного безпілотного комплексу "Грут" 36-ї окремої бригади морської піхоти. На фронті чоловік із побратимами захищає українців від російської навали.
Інтерв'ю з військовим де розповідається про його бойовий шлях, особливості роботи, безпрецедентне знищення російської вогнеметної системи "Солнцепьок" та лайфхаки перед мобілізацією опублікували на сторінці бригади.
Перша практика у ролі військового
Сергій почав свою службу в 36 бригаді на Авдіївському напрямку.
"Дуже запам'яталася робота в Авдіївці. Там було працювати класно. Мені подобалося. Це перша моя практика, тому вона й так запам'яталася", — говорить Сергій.
Зі слів військового, командир заставляв їх багато чого вчити.
"Ми були "зелені". У нас був борт "Кажана" і вирішив мене постави командир на той борт. Це було щось нове для мене. Тому що тоді бортів таких не було багато. Перший епізод в нас був — розмінування дистанційне. Це відео облетіло весь інтернет. Це були емоції, що в тебе все спрацювало, ти доклав до того дуже багато зусиль", — розповідає "Грут".
Чоловік каже, що за одну ніч вони знищили п'ятьох військових армії РФ.
Контрнаступ на Запоріжжі
Наступною локацією для "Грута" був Запорізький напрямок.
"Запоріжжя тяжке було. Тяжко було те, що ми на відкритій постійно місцевості. Ми працювали в більшості з окопів, дуже близько до окупантів. Бувало 600-800 метрів й треба було постійно доїжджати "Хаммером" чи іншими машинами", — говорить Сергій.
"Грут" пригадує, що були моменти, коли доводилося працювати біля загиблих російських військових.
Тяжко було працювати, коли ще стоїть запах "доброго руского". А ти кожну ніч сидиш біля нього і працюєш.
За словами Сергія, в більшості він та його побратими займалися мінуванням, щоб до української піхоти ніхто не дійшов та не доїхав.
"Це мінування давало свої плоди. В нас на Запорізькому напрямну, як ми працювали побратим "Куджі", він зараз на лікуванні, то він без супутників, без стабілізації борта скидав міну і попав прямо по "Уралу" який їхав", — розповідає морпіх.
Утримання плацдарму на лівому березі Дніпра
Після Запорізького напрямку Сергія з побратимами перевели на Херсонський напрямок.
Куди зайдуть морпіхи — там завжди весело.
"Тут ми дуже багато промінували, багато було скидів, доставок. Наші коптери займаються і логістичними направленнями, доставляємо БК, патрони, медикаменти, все цими пташками. Вони зараз виручають нас доволі непогано. Коли замерзла річка Конка, то доставка була тільки птахами", — говорить Сергій.
Зі слів чоловіка, російські військові наразі почали використовувати FPV-дрони та ударні безпілотники.
"Зараз тяжко з ними працювати. Але з іншої сторони й цікавіше. Адже завжди хочеться бути попереду ворога", — додає "Грут".
Знищення російської вогнеметної системи "Солнцепьок"
Сергій каже, що ніякого наведення не мали на "Солнцепьок".
Ми приїхали на роботу, відпрацювали по планових цілях, ну і далі ми чекали вже, може якась техніка заїде. І тут з суміжного підрозділу мені дзвонять й кажуть: "Грут" їде "Солнцепьок", але скоріш за все ви його не дістанете". Я на хлопців, хлопці на мене. Попробуємо. Так, попробуємо. В останню путь, в останню путь. Ну, 10 кілометрів, це для нас було непідйомно. Ми ще не літали на таку дистанцію.
Військовослужбовець зазначає, що тоді то була робота злагодженого екіпажу.
"Ми реально тоді злагоджений такий екіпаж і це було круто. Ми долетіли до "Солнцепьока" і бачимо він стоїть. Він є ще, він ще не горить, нічого, він цілий. Перед нами другий суміжний підрозділ, його роззув, і ми якраз залетіли на його знищення", — розповідає Сергій.
"Грут" пригадує, що дві з чотирьох боєкомплектів попали по цілі.
Перший тоді, я пам'ятаю, БК пішов лівіше, другий пішов лівіше. Була ситуація, що ми скидали десь близько 200 метрів і чомусь пропали супутники. Ми кидали просто без супутників. І третій скид, в мене ще лишалося два БК, і третій скид пішов, вийшло так, що скинулося зразу два. І вони попали прямо в ціль.
Зі слів Сергія, на жаль назад безпілотник "Кажан" не долетів, бо закінчився заряд.
Лайфхаки перед мобілізацією
"Так людей не вистачає і нас потрібно буде міняти. Готуйтеся, бо рано чи пізно ми кінчимося. Кожен може навчитися. І те, що люди думають, що він прийде в ТЦК і його зразу кинуть в окопи. Люди, не дурійте, у вас є час, вчіться. Хочете в FPV-дрони, хочете в "Кажани", великі або малі дрони", — розповідає Сергій.
За словами військового, треба вчитися, адже є багато різних курсів.
Коли ви прийдете до ТЦК і скажете командиру що ви вмієте, він не кине вас в піхоту, адже ви вмієте літати. Коли ви пройшли там той місяць, два місяці, ви провчилися, ви вмієте гарно літати, чи ви майстер хороший по ремонту автомобілів, ви не підете в піхоту.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.