Нові відділення та реабілітаційний центр: на Миколаївщині оновлюють лікарні

Нові відділення та реабілітаційний центр: на Миколаївщині оновлюють лікарні

На Миколаївщині у Вознесенських лікарнях створюють реабілітаційний центр та готують приміщення для нових відділень. Ремонтні роботи організували, аби розширити спектр послуг та покращити умови для пацієнтів.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник вознесенського міського голови Олександр Мизгало.

Зі слів Олександра Мизгало, за минулий 2023 рік з міського бюджету виділили на вознесенські медичні заклади — приблизно 100 мільйонів гривень.

Близько 90 мільйонів — на лікарню та до 10 мільйонів на центр первинної медико-санітарної допомоги. Протягом 2024 року загальна сума, яку виділяли на них становила приблизно 20 мільйонів. 19 мільйонів — на лікарню і мільйон на центр первинної медико-санітарної допомоги.

"Проводимо роботу зі спонсорами. Частково вони підтримують дані напрямки. Зокрема, зараз ведеться робота з благоустрою, де матеріали закуплені за місцевий бюджет, а всі роботи безкоштовно виконують за рахунок спонсорів", — говорить Олександр Мизгало.

Мизгало каже, нині також шукають донорів і для закриття інших потреб медзакладів. Зокрема, й на ремонт приміщення майбутнього реабілітаційного центру.

Нові відділення та реабілітаційний центр: на Миколаївщині оновлюють лікарні
Не відремонтована частина приміщення реабілітаційного центру. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

За словами головної лікарки Вознесенського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяни Дяченка, ще два роки тому приміщення колишнього харчоблока закладу було занедбане, однак завдяки місцевому бюджету та виграному гранту вдалося частково привести його до ладу, адже мають на будівлю плани.

"На сьогодні це буде такий медичний хаб — профілактичний скажімо так, де в одній частині буде проходити навчання, а в іншій реабілітація.Там буде фізична реабілітація та психічна реабілітація. Будуть працювати фахівці, які на сьогодні проходять навчання. В навчально-тренінговому центрі ми будемо проводити навчання для наших пацієнтів, декларантів, дітей з мамами", — розповідає Тетяна Дяченко.

Нові відділення та реабілітаційний центр: на Миколаївщині оновлюють лікарні
Тетяна Дяченко. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Зі слів головної лікарки, поки, отримали частину медичного обладнання і закінчили ремонт залу, де буде знаходитись навчально-тренінговий центр.

"Встановлені кондиціонери, залишилося тут деякі ще санітарні роботи провести. І на період поки будемо ремонтувати приміщення для реабілітації — ми зробимо тут центр для реабілітації, щоб встановити обладнання і вже почати працювати", — каже Дяченко.

Нині, Тетяна каже, чекають на фінансування, аби продовжити роботу і запустити центр.

Нові відділення та реабілітаційний центр: на Миколаївщині оновлюють лікарні
Майбутній реабілітаційний центр ЦПМСД. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

В сусідній будівлі Вознесенської багатопрофільної лікарні також тривають ремонтні роботи. Зі слів директора КНП "Вознесенська багатопрофільна лікарня" Володимира Красьохи, підготовку приміщення почали власними силами.

Готуємо проектно-кошторисну документацію під встановлення стельового ангіографу. Міністерство охорони здоровʼя за кошти Світового банку закупило нам дороговартісне обладнання, яке буде направлено для нашого інсультного центру для тромбостракції судин головного мозку, а також операції на судинах серця.

Нові відділення та реабілітаційний центр: на Миколаївщині оновлюють лікарні
Директор КНП "Вознесенська багатопрофільна лікарня" Володимир Красьоха. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Ще один кабінет готують до встановлення томографа. Також, каже Красьоха, ремонтують нове приміщення для лікування хворих з нирковою недостатністю.

"Зараз вони перебувають на другому поверсі поліклініки не в дуже зручному місці як для пацієнтів, так і медичного персоналу. На цей обʼєкт нам вдалося залучити з двох бюджетів кошти: з міського — 3,5 мільйони і 4 з Бузької громади, за що ми їм вдячні", — розповідає Володимир Красьоха.

Приводять до ладу й інші кабінети, зокрема, операційний блок. Зараз облаштовують систему вентиляції та відновлюють електропостачання.

"Весь операційний блок — за кошторисною документацією 18 мільйонів гривень. По хірургічному відділенню — там 2 проєкти. Загальна вартість — приблизно 23 мільйони", — говорить директор багатопрофільної лікарні.

Нові відділення та реабілітаційний центр: на Миколаївщині оновлюють лікарні
Відновлення операційного блоку. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Також наприкінці 2023 року завдяки співфінансуванню місцевого та обласного бюджетів розпочали ремонт протирадіаційного укриття. Воно може вмістити до 800 людей.

Тут був колись страшний підвал. Зараз це приміщення з туалетами й душами, з місцями відпочинку. Єдине — ще немає меблювання. Але це вже потім, коли закінчимо всі будівельні роботи.

За словами Володимира Красьохи, планують завершити всі роботи до кінця літа 2024 року.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок